Kosova'daki Türk Askerler Biri Köy Okulunu Onardı

Kosova'daki Türk Askerler Biri Köy Okulunu Onardı

Mehmetçik, görev yaptığı Kosova'da bakımsızlıktan yıpranan Lutoglav köyündeki Besim Recay İlköğretim Okulu'nun sınıflarını baştan sona onararak, çocukların spor yapmaları için de spor sahası yaparak çocukları modern bir okula kavuşturdu.

1999 yılından bu yana Kosova'da KFOR barış gücünde görev yapan Türk askeri, Kosova'da sağlıktan, kültüre, yol yapımından eğitime kadar her alanda destek sunmaya devam ediyor.

Türk askeri Kosova'da Lutoglav köyü Besim Recay İlköğretim Okulu'nun 4 sınıfının komple bakım onarım ve mefruşatının yenilenmesini yaparak, okulun bahçesinde de spor alanı yaptı. Açılış törenine katılan Kosova Türk Temsil Heyeti Başkanı Albay Mustafa İhsan Tavazar, Kosovalı çocukların herşeyin en iyisine layık olduğunu ve modern bir şekilde onarılan okulun çocuklara hediye edildiğini söledi. Türkiye Cumhuriyeti Prizren Başkonsolosu Selen Evcit de, Türkiye Cumhuriyeti'nin her türlü destekle Kosova halkının yanında olduğunu belirtti. Besim Recay İlköğretim Okulu Müdüresi Şipe Kastrati de, Türk askerine teşekkür ederek çocukların çok sağlıksız sınıflarda eğitim gördüklerini ancak şuan sınıfların baştan sona yenilenmesinden dolayı çok mutlu olduklarını söyledi. Konuşmaların ardından davetliler yeni onarılan sınıfların açılış kurdelesini kestiler.

 

Kosova'daki Türk Askerler Biri Köy Okulunu Onardı

Kosova'daki Türk Askerler Biri Köy Okulunu Onardı

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.