Kuruluş Osman 21 bölüm full izle! Dündar Bey Ölüyor mu?

Kuruluş Osman 21 bölüm full izle! Dündar Bey Ölüyor mu?

Türkiye’nin en çok seyredilen dizilerinden olan Kuruluş Osman 21. Bölüm Fragmanı Yayınlandı . Kuruluş Osman 21. bölüm fragmanı yanı sıra oyuncuları ve Kuruluş Osman nerede çekiliyor gibi bilgilere de haberimiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bu çarşamba günü saat 20.00’de izleyicisiyle buluşan Kuruluş Osman’ın bu akşam yayınlanan bölümünde heyecan doruktaydı. Bölümün ardından izleyicilerin beklediği Kuruluş Osman 21. yeni bölüm fragmanı yayınlandı. Ertuğrul Gazi (Bey ) ne zaman gelecek ? Alişar Bey Ölecek mi?  İşte Kuruluş Osman yeni bölüm fragmanında yaşanacak gelişmeler..

Kuruluş Osman dizisinde bu hafta yaşanan gelişmeler izleyiciler tarafından anbean takip edildi. Son bölümde Moğol-Bizans ittifakına engel olmak üzere harekete geçen Osman Bey; Geyhatu’yu arkasına alan Alişar ve Dündar’ın kurduğu oyunu bozmak için harekete geçti. Dündar ve Osman Bey arasında yaşanan büyük hesaplaşmanın ardından bölümün sona ermesiyle birlikte Kuruluş Osman 21. yeni bölüm fragmanı yayınlandı. İşte yeni bölümde yaşanacak olaylar…

kuruluc59f-osmanz-1024x576.png

Kuruluş Osman 21. bölüm fragmanında Ertuğrul Kayı Obasına dönüyor ve Balgay’ın adamları Ertuğrul Gaziyi tutsak alıp Balgay’ın yanına getiriyorlar. Ertuğrul Bey adamları etkisiz hale getiriyor. Oğlu Osman Bey’le buluşma sahnesi geliyor. 21.bölüm çok hareketli geçeceğe benziyor. Engin Altan Düzyatan oyunculuğunu gösteriyor. yani dizi Diriliş Ertuğrul’ki heyecana tekrar gelmiş olacak.. Osman Bey amcası Dündar Bey’i Öldürüyor.

SON BÖLÜMDE NELER OLDU?

Kuruluş Osman’ın yeni bölümünde, Aygül ve Burçin’in Prenses Adelfa’yı kaçırması üzerine harekete geçen Osman Bey, Dündar’ın karşısına dikiliyor… Bala Hatun ölecek mi? Dündar’ın oğlunun gelişi dengeleri nasıl değiştirecek? Osman Bey’in Margarit keşişlerine karşı görevinde ona eşlik edecek Kayı ulusu kim? Osman Bey bu zorlu görevinde başarılı olabilecek mi?

OSMAN BEY VE SUNGUR TEKİN BULUŞTU

Osman Bey, Aksakallılar’ın müjdesini verdiği, yoldaşı olacak Kayı ulusunun amcası Sungur Tekin olduğunu büyük bir sürpriz sonucu öğrendi. Kılık değiştirerek Margarit keşişleriyle birlikte uç bölgesine gelen Sungurtekin, oyunu anlaşılınca esir düşmüştü ancak Osman Bey amcasını kurtardı. Osman Bey şaşkınlığını “Senelerce seni Moğol cenginde Gündoğdu emmimle öldü bildik” sözleriyle ifade etti.

Osman Bey, Sungurtekin’le birlikte Moğol-Bizans ittifakına engel olabilecek mi? Bahadır’ın gelişiyle eli güçlenen Dündar Bey, nasıl bir oyun kuracak? Bala Hatun, Prenses Adelfa’yı kurtarabilecek mi? Geyhatu’yu arkasına alan Alişar, sancak beyi unvanını kullanıp Osman Bey’i saf dışı bırakabilecek mi?

OSMAN BEY, ALİŞAR’LA YÜZLEŞTİ

Dündar’ın Alişar Bey tarafından korunduğunu öğrenen Osman Bey, Balgay ve Moğollarla birlikte Alişar’ın konağına gitti. “Gördüm ki iki ezeli düşman bana karşı ittifak etmiş. Sizi bu kadar ürküttüğümü bilmiyordum” diyen Alişar, Osman Bey’in tüm ısrarına rağmen Dündar’ın konakta olmadığını söyledi ve “Dündar Bey’i öldü biliriz… Yok diriyse de gördüğün gibi burda yoktur Osman Bey” dedi.

GEYHATU KİMDİR?

İlhanlı hükümdarı Geyhâtû’nun doğumu ve çocukluğu hakkında fazla bilgi sahibi olmadığımız Geyhâtû, ilk defa siyasi bir aktör olarak kardeşi Şehzâde Argûn ve İlhan Ahmed Tekûdâr arasında vuku bulan taht kavgasında kardeşi yanında yer alarak gözükmüştür. Argûn’un tahta çıkışının ardından Şehzâde Anbârcî’yle beraber Anadolu Umumi Valiliğine atanan Geyhâtû, 8 yıl boyunca Anadolu’da kalmıştır. Anadolu’daki tüm Moğol baskı ve şiddetine rağmen Geyhâtû, davranışlarıyla Anadolu (Rûm) halkının sempatisini kazanabilmiştir. Argûn Han’ın Budist lamalara hayatını uzatmak için hazırlattığı iksir nedeniyle ölmesinin ardından devlet ricalinin davetiyle Azerbaycan’a gelen Geyhâtû yönetimi ele almıştır. Henüz tahta geçiş törenlerini bile yerine getirmeye zaman bulamayan Geyhâtû, Anadolu’dan ayrılışını fırsat bilen Türkmenlerin isyanı üzerine tekrar dönmek zorunda kalmıştır. Türkmenlerin ayaklanmasını çok şiddetli bir şekilde bastıran Geyhâtû, yönetimi ele alışından yaklaşık on ay sonra Alâtâg’da düzenlenen törenlerle ilhanlı tahtına oturmuştur. Tahta oturmasının ardından vezirliğe Sadru’d-dîn-i Zencânî’yi atayan Geyhâtû, yönetimi tamamen ona bırakarak içki içerek ve eğlence ile meşgul olmuştur.

Geyhatu Döneminde Kağıt Para Nasıl Basıldı?

Kısa süre sonra hükümdarın ve vezir Sadru’d-dîn-i Zencânî’nin para harcamadaki müsrifliği ve sınırsız cömertliği maliyenin çöküşüne neden olmuştur. Ekonomik çöküşe önlem almak daha da önemlisi ilhana mali özgürlükler sağlama arayışına giren Sadru’d-dîn-i Zencânî Çin örneğinden hareketle kâğıt para (çâv) emisyonu gerçekleştirmiştir. Oldukça kısa bir serüvenden sonra kâğıt para büyük bir başarısızlıkla tedavülden kaldırılmıştır. Geyhâtû, politik alandaki başarısızlıklarıyla beraber yaptığı bazı gayri ahlaki davranışlarla umeranın desteğini kaybetmiştir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.