KÜTAHYA BELEDİYESİ 1453 KONUTLARI SAHİPLERİNİ BULUYOR

KÜTAHYA BELEDİYESİ 1453 KONUTLARI SAHİPLERİNİ BULUYOR

Kütahya Belediyesi tarafından Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında inşa edilen 1453 Konutlarının noter eşliğinde kura çekimi yapıldı.

 

Kütahya Belediyesi tarafından Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında inşa edilen 1453 Konutlarının noter eşliğinde kura çekimi yapıldı.

Vefa Mahallesinde oturan hak sahiplerinden 1453 Konutlarını tercih eden vatandaşlar için noter eşliğinde kura çekimi Kütahya Belediyesi Konferans Salonunda gerçekleşti.

Kura çekimi öncesi Vefa Mahallesinde ikamet eden hak sahiplerine hitap eden Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, noter huzurunda çekilecek kuraların hayırlara vesile olmasını temenni etti.

 

 MAL SAHİBİ OLMA İMKANINIZI OLUŞTURDUK

 

1453 Konutlarını talep eden siz değerli hemşehrilerimize bugün kura çekimi yapacağız diyen Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK; Sizin elinizdeki taşınmazın bugünkü yeni taşınmaza karşılık gelen metre karesi hesaplandı. Daha sonra %20 arsa farkı, %5 düzenleme ortaklık payı kesintisinden vazgeçme ve yaklaşık %3 amortisman payı olmak üzere toplamda %28 oranında sizlerin lehine bir tercihle sizin mal sahibi olmanızın imkanını oluşturduk. Hayırlı uğurlu olsun. Bundan sonraki süreçte Osmangazi ve Sultanbağı Mahallelerimize 1453 Konutlarından bende yararlanmak istiyorum diyen vatandaşlarımız için uygulamamız devam edecek, dedi.

 

HUZUR İÇİNDE OTURUN

 

Başkan IŞIK; Şuana kadar bize 162 vatandaşımız, ben elimdeki taşınmazı 1453 Konutlarındaki taşınmazla değerlendirmek istiyorum diye başvurdu ve şuanda bu 162 kişinin sıralamasını belirleyeceğiz. Her vatandaşımızın ortalama ikiye yakın taşınmaz hakkı var. Dolayısıyla 300’ün üzerinde konutumuz bugün sahiplerini bulacak. Bize inandığınız ve bugüne gelmemize katkı yaptığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Allah yeni binalarınızda sağlıkla sıhhatle huzur içerisinde oturmanızı nasip etsin, şeklinde konuştu.

162 KONUT SAHİBİNİ BULDU

 

Programda Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, çekilişe katılan hak sahibi hemşehrilerini dinleyip, sorularını yanıtladı.

Daha sonra program çerçevesinde Kütahya 2. Noterliği yetkilileri tarafından hak sahibi vatandaşlara çekiliş ile ilgili bilgi verildi. Programda Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, noter huzurunda gerçekleşen çekilişle ilk 3 ismi belirleyip açıkladı. Kura çekiminin sona ermesiyle birlikte 162 konut sahibini buldu.

 

HABER:MEHMET ARKAN

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.