KÜTAHYA VE KARAMAN KARDEŞ ŞEHİR OLDU

KÜTAHYA VE KARAMAN KARDEŞ ŞEHİR OLDU

Kütahya ve Karaman Belediyeleri, Belediye Meclislerinde aldıkları karar doğrultusunda, kardeş şehir oldular.Karşılıklı protokolü imzalayan Başkan Işık ve Başkan Kalaycı her iki il için hayırlı olsun temennilerinde bulundular.

Kütahya Belediye Meclisi, 2. Dönem 3. Olağan Meclis toplantısı Kütahya Belediye Başkanı Prof.Dr.Alim Işık Başkanlığında gerçekleştirildi.
Meclis kararı ile kardeş şehir olması kararlaştırılan Karaman ve Kütahya şehirlerinin işbirliği protokolünü imzalayacaklarını söyleyen Başkan IŞIK, meclis toplantısına konuk olan Karaman Belediye Başkanı Savaş KALAYCI ile beraberindeki heyete Kütahya’ya gelmelerinden memnuniyet duyduklarını belirtti.

İŞ BİRLİĞİ PROTOKÜLÜ

. Kütahya Belediye Meclisi, 2. Dönem 3. Olağan Meclis toplantısı, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK Başkanlığında gerçekleştirildi.Toplantıya Karaman Belediye Başkanı savaş Kalaycı ve Başkan yardımcıları da katıldı. Oturumun açılmasının ardından Başkan Işık’’Daha önce her iki belediye meclisimizin kararıyla kardeş şehir olması kararlaştırılan Karaman ve Kütahya şehirlerinin iş birliği protokollerini imzalayacağız.’’Dedi.

GÖNÜL KARDEŞLİĞİNİ RESMİYETE DÖNÜŞTÜRDÜK

Protokol imzalarının ardından konuşan Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı  iki kardeş şehrin resmiyete dönüştürüldüğünü söyledi.Kalaycı’’İki kadim şehir,iki tarih ve kültür şehrinin aslında öncesindeki gönül kardeşliğini  resmiyete bindirmiş olduk.Burada bu kararın alınmasından dolayı başta belediye Başkanımız Prof.Dr. Ali Işık Beyefendiye ,Kütahya ve Karaman Belediye Meclis üyelerine çok teşekkür ediyorum.’’Dedi.Konuşmalar sonrası Başkan Işık ve Başkan Kalaycı günün anısına karşılıklı hediyeler verdi.
 

HABER:MEHMET ARKAN

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.