2022 Dizi Oyuncuları Bölüm Başına Ne Kadar Kazanıyor? Dizideki Başrollerin Aldığı Ücretler

2022 Dizi Oyuncuları Bölüm Başına Ne Kadar Kazanıyor? Dizideki Başrollerin Aldığı Ücretler

Dizi oyuncuları, eğer başrolde ise çok yüksek paralar kazanabiliyor. 2022 yılı oyuncu maaşlarına bakıldığında popüler dizilerde kim ne kadar kazanmış ortaya çıktı. Oyuncular, genel olarak bölüm başı ücret alıyor. Ancak aylık olarak aldıkları ücretler bakacak olursak maaşlarının iyi olduğu söylenebilir. İşte 2022 yılı başrol oyuncuları güncel maaşları...

Ülkemizde yayınlanan popüler diziler arasında oyuncular ne kadar ücret alıyor? Bölüm başı ve aylık maaş şeklinde yapılan bu ödemeler, ünlü oyuncuların geçmişine göre şekillenmekte. Ayrıca dizide canlandırdıkları karakterlere de bağlı olarak oyuncular yüksek maaş alabilmekte. Eğer çok fazla ekrana geliyorlarsa ve reytingler de yüksek ise aldıkları para da aynı ölçüde artmaktadır.

2022 Dizi Oyuncuları Ücretleri

Mucize Doktor dizisi başrol oyuncusu Taner Ölmez, Ali Vefa karakterine hayat veriyor. Ünlü oyuncu bölüm başı ortalama 50 bin TL kazanıyor. Başarılı ismin ekranlarda sıklıkla yer alması ve zor bir karakteri canlandırması kazandığı paranın artmasına yol açtı.

Hercai dizisi ile dikkat çeken Ebru Şahin, dizinin başrollerinden biri olarak biliniyor. Güzel oyuncu ise haftalık 40 bin TL alırken, aylık bazda 160 bin TL gelir elde ediyor. Dizinin gidişatına göre primlerle maaş miktarı artabilmektedir.

Sefirin Kızı dizisinde Neslihan Atagül'ün kazancı ise oldukça fazla. Neslihan Atagül, haftalık 70 bin TL alıyor ve dizinin başrolü olarak aylık 280 bin TL'lik ortalama geliri bulunuyor. Oyuncunun performansı doğrultusunda dizideki maaşı artabilmektedir. Güzel ismin aylık ücreti ise 4 bölümün toplamı şeklinde karşımıza çıkmakta.

Vatanım Sensin dizisiyle dikkatleri üzerine çeken Bergüzar Korel, bölüm başı 80 bin TL alarak adından söz ettirdi. Ünlü oyuncunun daha önce yer aldığı yapımlara göre bu kadar yüksek bir meblağ kazandığı belirtildi. Aylık kazancı ise 300 bin TL'yi geçmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.