Meral Akşener ve Sinan Oğan Bütün teklifleri reddetti

Meral Akşener ve Sinan Oğan Bütün teklifleri reddetti

MHP tabanında sevilen Meral Akşener ve Sinan Oğan kendilerine sunulan bütün teklifleri reddetti.

1 Kasım’da yapılacak erken seçim öncesi AKP ve Ak Saray’dan MHP’de sevilen ve sivrilen MHP’lilere kanca atıldığı çeşitli tekliflerle MHP’den kopartılmaya, kendi saflarına çekilmeye çalışıldı. Tuğrul Türkeş’te başarılı olan AKP, ne Meral Akşener’de ne de Sinan oğanda başarılı olamadı.

MHP tabanında sevilen Meral Akşener ve Sinan Oğan kendilerine sunulan bütün teklifleri reddetti.
Sözcü’ye göre;Ak Saray, Tuğrul Türkeş'ten sonra ikinci hamlesini Sinan Oğan için yaptı. AKP'nin Sinan Oğan'a adaylık teklifi götürdü.

CHP’nin ardından AKP, MHP’nin verdiği ihraç kararının iptali için dava açan Oğan’a kanca attı. Kaçak Saray bağlantılı “transfer” girişimi siyasi kulislere bomba gibi düştü. Anket sonuçlarında oylarının eridiğini gören AKP’nin MHP tabanından oy alabilmek için bu tür hamleler yaptığı iddia edildi.

Kulislere yansıyan bilgilere göre, Sinan Oğan’a adaylık teklifi AKP’nin 5. Olağan Kongresi öncesi yaşandı. Transfer girişiminin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile yapıldığı öne sürüldü.

Saray’a yakın AKP’nin bir Genel Başkan Yardımcısı “özel” temsilci aracılığı ile MHP’li eski vekil Oğan’a, “Eski seçim bölgen Iğdır ya da Ankara, İstanbul gibi istediğin bir şehirden seni milletvekili yapalım. Sana özel kontenjan vermeye de hazırız” teklifi götürdü.

Oğan AKP’nin “kontenjanlı” milletvekilliği teklifini kabul etmedi. Oğan’ın Saray’a, “Benim yerim belli.Milliyetçi Hareket Partisi dışında bir yerde siyaset yapmam” diye mesaj gönderdiği iddia edildi.
Milliyetçi Hareket Partisi üzerinde oyunlar oynanmaya devam ediyor. Bundan sonrada devam edecektir. MHP’nin oylarına gözünü diken AKP özellikle iç bölgelerde MHP’nin üzerine gideceği söyleniyor.

Sosyal medyadan daha sert saldırılarla MHP’ye yüklenecek olan AKP’nin seçimlere az bir süre kala MHP ile ilgili ‘sarsıcı bombalar’ patlatacağı dillerde dolanıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
55 Yorum