Meral Akşener Yeni Parti Kuruyor

Meral Akşener Yeni Parti Kuruyor

İhraç kararının iptali için mahkeme yolunu tutan Akşener’in bundan sonra ne yapacağı merakla beklenirken, kulislerde yeni parti kurma girişimi için harekete geçtiği konuşuluyor.

MHP’de 15 Temmuz darbe girişimi sonrası gelinen noktada muhalif kanat mücadeleyi kaybetmiş gözüküyor. Darbe girişiminin yarattığı atmosfer kadar, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin bu girişime karşı net bir tavır alan ilk lider olması da muhaliflerin parti içi mücadelelerini sekteye uğrattı.

Milliyet'ten Önder Yılmaz'ın haberine göre; ülkücü tabanda ülkenin bekası tehlikedeyken kişisel gelecek ve koltuk kavgasına girilemeyeceği kanaati hakim. Bahçeli’nin darbe girişimi sürecinde sergilemekte olduğu liderlikten de taban bir hayli memnun. MHP’de 1 Kasım sonrasında başlayan ve bugüne kadar aylardır devam eden olağanüstü kongre savaşı, 15 Temmuz sonrasında bir siyasi atmosferin bir anda alabora olmasıyla bitti denebilir. Parti içi hamlelerinde hareket alanı kazanan Bahçeli, partiyi bölme girişimi olarak gördüğü muhalif hareketin figürlerini daha rahat hamlelerle ve daha fazla gürültü patırtı koparmadan tasfiye etme zemini yakaladı. Bunun ilk göstergesi de muhalif kanattaki önemli isim olan Meral Akşener’in ihracı oldu. Akşener’in kulvar dışında kalması ne parti içinde ne de kamuoyunda beklendiği gibi fırtına koparmadı.

Yeni parti yolda

İhraç kararının iptali için mahkeme yolunu tutan Akşener’in bundan sonra ne yapacağı merakla beklenirken, kulislerde yeni parti kurma girişimi için harekete geçtiği konuşuluyor. Akşener, destekçilerine mahkeme süreciyle mücadelenin devam ettiği mesajını verirken, Sinan Ogan’ın ihracı sonrası MHP’ye geri dönüşünün 1,5 yılı bulması örneği dikkate alındığında bu hukuki savaştan sonuç alınması güç gözüküyor. Daha doğrusu Akşener kanadının bu kadar sabrının olmadığı ifade ediliyor. İşte bu noktada yeni partinin uygun atmosferde işler hale getirileceği kaydediliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum