MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den Mesaj Var

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den Mesaj Var

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Anadolu Ajansı'nın Milli Mücadele yıllarında önemli görevler üstlendiğini söyledi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Anadolu Ajansının 100. kuruluş yıldönümü münasebetiyle yayınladığı mesajda, Anadolu Ajansı'nın Milli Mücadele yıllarında Türk Milletinin haklı davasını tüm dünyaya tebliğ ederek önemli görevler üstlendiğini ve milleti doğru bilgilendirip aldatmaların önüne geçtiğini söyledi.

ANADOLU AJANSI MİLLİ MÜCADELE YILLARINDA ÖNEMLİ GÖREVLER ÜSTLENDİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Anadolu Ajansı, Milli Mücadele yıllarında Türk milletinin haklı ve meşru davasının tüm dünyaya tebliğiyle birlikte, kara propagandaların, yalan haberlerin önüne geçilmesi maksadıyla kurulmuş ve kurumsallaşmıştır. Aynı zamanda Kurtuluş Savaşı’mızın tanıtım ve takdiminde, milletimize doğru bilgi ve haberlerin ulaştırılmasında müessir ve müspet görevler üstlenmiştir.'' dedi. 

ANADOLU AJANSI TÜRK VATANININ GÜR SESİ OLDU

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Ajans’ın 100 yıllık müktesebatı nice başarı ve parlak gelişmelerle perçinlenmiş ve kuvvetlenmiştir. Dahası, esaret zincirlerine vurulmak istenen, her karışı şehit kanlarıyla sulanmış Türk vatanının gür sesi, güçlü nefesi olarak serpilmiş ve sivrilmiştir. Anadolu Ajansı, Anadolu’nun özlemlerini seslendirmiş, Türk milletinin istiklal ve istikbaline fedakârlıkla hizmet etmiştir. 100 yıllık bir tecrübeyle geleceğin büyük Türkiye’sinin teşekkül ve tezahürüne tıpkı 1920’lerde olduğu gibi aynı şevk ve inanmışlıkla destek vereceğinden asla kuşkum yoktur.'' dedi.

ANADOLU AJANSI MİLLETİ DOĞRU BİLGİLENDİRİP ALDATMALARIN ÖNÜNE GEÇTİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Ülkemizin zorluk ve sıkıntılarla yoğrulan bugünkü döneminde, milletimizi doğru ve zamanında bilgilendirip aldatma ve karartmaların önüne geçeceğine inancım elbette tamdır. Bu vesileyle Anadolu Ajansı’nın 100. kuruluş yıldönümünü kutluyor, genel müdüründen muhabirine varıncaya kadar bütün değerli çalışanlarına başarılar diliyorum. Ajans’ın kurulmasında emeği geçen başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Milli Mücadele kahramanlarımıza Allah’tan rahmet niyaz ediyorum. Anadolu Ajansı’nın tüm çalışanlarını gönülden selamlıyor, her birisine sevgi ve saygılarımı sunuyorum.'' dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum