MHP İl Başkanı Adaylıktan Çekildiğini Açıkladı

MHP İl Başkanı Adaylıktan Çekildiğini Açıkladı

MHP Gaziantep İl Kongresi'nin yapılamasına bir gün kala İl Başkanlığı için yarışacak olan üç adaydan birisi olan MHP Gaziantep İl Başkanı Muzaffer Çelik, adaylıktan çekildiğini açıklayınca, adaylığı devam eden Şahinbey eski İlçe Başkanı Cahit Çıkmaz ile Şehitkamil eski İlçe Başkanı Aziz Yücel İl Kongresi'nde yarışa devam edecek.

ÜÇ HİLAL SANCAĞIMIZI YARIN İTİBARİYLE SEÇİLEN BAŞKANIMIZA DEVREDECEĞİM

MHP Gaziantep İl Başkanı Muzaffer Çelik, adaylıktan çekilmesiyle ilgili yaptığı açıklamada, ''26 Nisan 2018 tarihinden beri Şeref ile yürütmekte olduğum İl Başkanlığı vazifemi, Ülkücüye yakışır bir şekilde hakkaniyet içinde yürütme gayretinde oldum. Bu görevi bize layık gören Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli ve Teşkilat İşlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Edip Semih Yalçın Bey'e şükranlarımı sunuyorum. Bir an bile leke sürdürmeden taşıdığım üç hilal sancağı yarın itibarı ile kongremizden seçilecek dava arkadaşıma devredeceğim. Uzun yıllardır farklı kademelerde omuz omuza mücadele verdiğim ve İlçe Başkanlarım olarak beraber çalıştığım Eski Şahinbey İlçe Başkanım Cahit Çıkmaz ve Eski Şehitkamil İlçe Başkanım Aziz Yücel Beylere başarılar diliyorum.'' dedi.

KİM İL BAŞKANI SEÇİLİRSE ARDINDA DAĞ GİBİ DURUP DESTEKLEYECEĞİM

MHP Gaziantep İl Başkanı Muzaffer Çelik, ''İl Başkanlığı vazifemin sona ermiş olması MHP'nin bir neferi olmam gerçeğini asla değiştirmeyecektir. Bütün dava arkadaşlarıma kapım ve gönlüm her zaman açık olacaktır. Ülkücü dava arkadaşlarımın her zaman hizmetinde olmaya devam edeceğim. Kongremiz neticesinde görev alacak İl başkanlığı vazifesi ile şereflenecek dava arkadaşım kim olursa olsun, genel başkanımızın 'ülkücü ülkücünün ardında dağ gibi durur' düsturu ile eski il başkanı olarak arkasında dağ gibi duracağım. İl başkanlığı vazifemiz nedeni ile bana hakkı geçmiş olan bütün arkadaşlarımızdan haklarını helal etmelerini istirham ediyorum. Benim hangi dava arkadaşımda hakkım var ise annelerinin ak sütü gibi helal olsun. Partimiz içinde fitne, fesat ve bölünmeden medet umanların bütün oyunlarının bozulacağından hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bizim için önemli olan Lidere Sadakat Şereftir düsturu canlılığını hep koruyacağı gibi şerefin de tavizi asla olmayacaktır. Önce ülkem ve sonra Gaziantep için seçilerimizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.'' dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.