MHP Lideri Devlet Bahçeli'den İzmir Depremi mesajı

MHP Lideri Devlet Bahçeli'den İzmir Depremi mesajı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İzmir'de meydana gelen deprem ve eski Başbakan Mesut Yılmaz'ın vefatıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Merkez üssü İzmir'in Seferihisar ilçesi olarak belirlenen 6,6 şiddetindeki deprem ve Anavatan Partisi eski Genel Başkanı Ahmet Mesut Yılmaz’ın vefatıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

ESKİ BAŞBAKAN MESUT YILMAZ İÇİN TAZİYE MESAJI

Türk devlet ve siyaset hayatının saygın isimlerinden olan, eski Başbakanlarımızdan, Anavatan Partisi eski Genel Başkanı Sayın Ahmet Mesut Yılmaz’ın vefatından büyük bir üzüntü duydum. Merhum Yılmaz’ın ülkemize hizmetleri unutulmayacak, her zaman takdirle hatırlanacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Merhum Ahmet Mesut Yılmaz’a Cenab-ı Allah’tan rahmetler niyaz ediyor; muhterem ailesine, sevenlerine ve aziz milletimize başsağlığı dileklerimi iletiyorum. Ruhu şad, mekânı cennet olsun.

İZMİR'DE MEYDANA GELEN 6,6 ŞİDDETİNDEKİ DEPREM

Merkez üssü İzmir Seferihisar açıkları olarak tespit edilen, Ege ve Marmara Bölgesi’nin geniş bir alanında hissedilen 6,6 şiddetindeki deprem milletimizi haklı olarak endişelendirmiştir. Bayraklı ve Bornova ilçelerimizde bazı binaların yıkıldığı da anlaşılmaktadır. Deprem enkazı altında kalan vatandaşlarımızın yaralı olarak kurtarıldıkları yapılan açıklamalarla sabittir. Tesellimiz şu ana kadar can kaybına dair herhangi bir bilginin kamuoyuyla paylaşılmamasıdır. Dileğimiz hiçbir kardeşimizin hayatını kaybetmemesidir. Şiddetli depremden etkilenen İzmirli vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum. Yaralılarımıza şifa diliyorum. Devlet-millet dayanışmasıyla zorlukların üstesinden gelineceğine inanıyorum. Niyazım odur ki, Allah milletimizi doğal afetlerden korusun, her türlü musibetten esirgesin.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.