MHP Milletvekili Bülbül: Sınırlarımızdaki İnsanlık Dramına Sessiz Kalamayız

MHP Milletvekili Bülbül: Sınırlarımızdaki İnsanlık Dramına Sessiz Kalamayız

MHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül, Türkiye’nin sınırda yaşanan insanlık dramına sessiz kalamayacağını söyledi.

MHP Grup Başkanvekili Levent Bülbül, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, 150 bin civarında sığınmacının sınırlarımızda ayrıldığını belirterek, Yunanistan’ın sığınmacılara yaptığı zulümlerin Avrupalı yöneticiler tarafından takdir edildiğini, bu kapsamda Avrupa birliği ülkelerinin sığınmacılar konusunda iki yüzlü davrandağını ve Türkiye’nin sınırda yaşanan insanlık dramına sessiz kalamayacağını söyledi.

150 BİN CİVARINDA SIĞINMACI SINIRLARIMIZDAN AYRILDI

MHP Grup Başkanvekili Levent Bülbül, ”Suriye’nin İdlib bölgesinde, Esad güçleriyle Rusya’nın sivilleri hedef alan saldırıları neticesinde, zaten dar bir alana sıkışmış olan 4-5 milyon Suriyeli, sınırımıza doğru harekete geçmiştir. Mevcut mülteci ve sığınmacı yükünü zorlukla taşıyan ülkemiz, İdlib’den Türkiye’ye doğru harekete geçen Suriyelileri barındıramayacağını, bu yükü daha fazla taşıyamayacağını bütün dünyaya ilan etmiştir. Bunun yanında devletimiz, Türkiye’de olup Avrupa’ya geçmek isteyen sığınmacıları da engellemeyeceğini açıklamıştır. Şu ana kadar 150 bine yakın sığınmacı ülkemizden bu kapsamda ayrılmıştır.” dedi.

AVRUPA BİRLİĞİ ÜLKELERİ SIĞINMACILAR KONUSUNDA İKİ YÜZLÜDÜR

MHP Grup Başkanvekili Levent Bülbül, ”Özellikle Yunan devletinin güvenlik güçlerinin, deniz ve kara sınırını geçmek isteyenlere zalimce, hunharca muamelesi dünyanın gözü önünde cereyan etmektedir. Bütün dünyada nefretle kınanması gereken bu muameleler ne yazık ki bize her fırsatta insan hakları dersi vermeye çalışan Avrupa Birliği ve Avrupa Parlamentosunun başkanlarınca onaylanmakta ve takdir edilmektedir. Avrupa Birliğinin ve Batı’nın, bir defa daha şahit olduğumuz acımasızlığı ve ikiyüzlülüğü insanlık tarihinin aslında en büyük trajedisidir.” dedi.

ZOR DURUMDA KALAN SIĞINMACI ÇOCUKLARA MHP YARDIMCI OLDU

MHP Grup Başkanvekili Levent Bülbül, ”Türk devleti ve Türk milleti tarihin hiçbir döneminde mazluma, yurdunu kaybedene, yardım dileyene sırtını dönmediği gibi bugün de aynı fedakârlığı insanlığa örnek olacak şekilde göstermektedir. Bu kapsamda, Türkiye’den ayrılmak için Edirne üzerinden Yunanistan’a geçmek isteyen sığınmacılardan, özellikle sıfır ila 10 yaş arasında olan çocuklar için kaban, çocuk botu, kıyafet ve temel ihtiyaç malzemelerini kapsayacak şekilde birtakım yardımların yapılmasını, Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Bey Edirne İl Teşkilatımıza ve Ülkü Ocaklarına bu yardımların bu sığınmacı kardeşlerimize ulaştırılması talimatını vermiş, konvoyun ilk araçları bu bölgeye ulaştırılmış ve sığınmacılara bu konuda yardım edilmeye çalışılmaktadır.” dedi.

TÜRKİYE SINIRDA YAŞANAN İNSANLIK DRAMINA BİGANE KALAMAZ

MHP Grup Başkanvekili Levent Bülbül, ”Dünyanın gözünü buradan çevirdiği, sırtını döndüğü bu yerlere bizler sırtımızı dönemeyiz. Bunlar Türkiye’nin teşvikiyle, yönlendirmesiyle olan şeyler değildir. Türkiye, burada yaşanan insanlık dramına bigâne kalamaz. Bizler de bu noktada üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye çalışıyor; bu vesileyle Sayın Genel Başkanımıza da teşekkürlerimizi, şükranlarımızı arz ediyoruz.” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.