MHP Milletvekillerinden Süleyman Soylu'ya yasak tepkisi

MHP Milletvekillerinden Süleyman Soylu'ya yasak tepkisi

30 büyükşehirle Zonguldak'ta, il sınırları içerisinde dün gece saat 24.00'te sokağa çıkma yasağı getirileceğinin duyurulması ardından insanlar panikleyerek market ve fırınlara akın etti. MHP Milletvekillerinden tepki geldi.

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, sosyal medya hesabından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya "Yasak Gündüz Açıklansa Olmaz mıydı?" sordu.

İçişleri Bakanlığı, sokağa çıkma yasağı olan iller ile ilgili genelge yayınlandı. 10 Nisan saat 24:00’dan itibaren sokağa çıkma yasağının olacağının duyurulmasıyla birlikte vatandaşlar panikleyerek, fırın ve marketlerin önünde toplandı. Sokağa çıkma yasağının çok kısa bir zaman önce bildirilmesi tepki ile karşılandı.

Milliyetçi Hareket Partisi Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya; "yasak gündüz açıklansa olmaz mıydı?" diye sordu.

Enginyurt, sosyal medya hesabı twitterden yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

Süleyman Soylu'ya sormak istiyorum,

  1. Yasak gündüz açıklansa olmaz mıydı?
  2. 24 de başlayacaktır diye ilan edeceğinize,24 de duyursanız daha iyi olmazmıydı?
  3. Milletin sokağa döküleceğini hesaplamadınız mı?
  4. hesapladıysanız niye tedbir almadınız?

Milliyetçi Hareket Partisi Ankara Milletvekili Erkan Haberal ise Twitter hesabından yaptığı ilk paylaşımda şöyle dedi:

”Günlerdir gece gündüz demeden canlarını ortaya koyan sağlık çalışanlarının emeklerine yazık oldu. Hem de çok yazık oldu” sözlerini kullandı. Haberal, ikinci paylaşımında ise, ”Var olsun devlet, yaşasın millet, bitsin bu cehalet!

MHP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Hidayet Vahapoğlu, ‘Kriz yönetimi özel bilgi ve birikim gerektirir. Ben yaptım oldu ile olmaz’ şeklinde not yazdı.

İçişleri Bakanlığı, sokağa çıkma yasağı olan iller ile ilgili genelgesinde, 10 Nisan saat 24:00’dan itibaren saat 24:00’a kadar Büyükşehir statüsündeki 30 il (Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van) ile Zonguldak ilinde sokağa çıkma yasağı getirildiğini açıklamıştı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.