Ak Parti'li Zengin'den MHP'ye Yönelik Değerlendirme

Ak Parti'li Zengin'den MHP'ye Yönelik Değerlendirme

Ak Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, MHP'nin ortak olduğu Cumhur İttifakı gibi muhalefetteki siyasi partilerin de net duruş sergilemesi gerektiğini söyledi.

Terör örgütü PKK'nın Gara Katliamı konusunda tüm Milletvekillerinin ortak tepki gösteremediğine dikkat çeken Ak Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, CHP ve HDP'nin Grup toplantısında yapılan açıklamalara bakıldığında terör örgütü PKK'dan hiç söz edilmediğini belirterek, Ak Parti ve MHP'nin terörle mücadele konusunda nerede durduğunun belli olduğunu söyledi. 

KEŞKE MUHALEFET DE, AK PARTİ VE MHP GİBİ DURUŞUNU NET GÖSTEREBİLSEYDİ

Cumhur İttifakı'nı oluşturan Ak Parti ve MHP'nin teröre karşı duruşunu muhalefet partilerinde göremediklerine dikkat çeken Ak Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, ''Vatandaşlarımızın kaçırılıp katledilmesi konusunda, keşke bütün Milletvekilleri başsağlığından öteye geçerek, PKK'yı lanetleyebilseydi. Keşke hep beraber bir şey yapabilseydik. CHP ve HDP'nin Grup toplantısında yapılan açıklamalara bakıldığında, terör örgütü PKK'dan hiç söz edilmediğini görüyoruz. Gençlerin neden kaçırıldığı konusunda bir açıklamaları yok. Asıl mesele budur. Neden PKK bizim gençlerimizi kaçırıyor, neden bizim insanlarımızı öldürüyor, neden Türkiye'de siyaset yapanlar halen PKK'nın arkasına sığınarak Meclis'te siyaset yapmaya çalışıyor? Bizim asıl meselemiz budur. Biz Ak Parti ve MHP olarak nerede durduğumuzu çok net ifade ediyoruz. Bence muhalefetin de yapması gereken, onlarla, HDP ile ittifak yapan siyasi partilerin de aleni olarak kendi durdukları yeri ifade etmeleri gerekiyor." dedi.

 
  

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.