Bahçeli'nin Başlattığı İnsanlığın Huzuru Projesi Tamamlandı

Bahçeli'nin Başlattığı İnsanlığın Huzuru Projesi Tamamlandı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin talimat vererek hazırlattığı İnsanlığın Huzur Projesi tamamlanarak kitap haline getirildi. MHP Lideri Bahçeli, İnsanlığın Huzuru isimli eser ile ilgili açıklamalarda bulundu.

MHP AR-GE'ye verdiği talimatla başlattığı ve Prof. Dr. Ahmet Güner Sayar'ın başkanlığında oluşturulan bir komisyonun çalışmalarını yürüttüğü, İnsanlığın Huzur Projesi'nin tamamlanması ve kitap haline getirilmesiyle ilgili açıklamalarda bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İnsanlığın Huzuru isimli eseri Türk Milletinin takdirine ve değerlendirmesine sunduğunu söyledi.

İNSANLARIN TARİH BOYUNCA EN FAZLA İHTİYAÇ DUYDUĞU HUZURDUR

Huzur, tarih boyunca en fazla ihtiyaç duyulan, ulaşılması en çok arzu ve amaç edilen insani hal ve hissedişin soyut tezahürüdür. Aklı başında her insan huzur ister, huzurlu bir hayat bekler. Huzur, tıpkı güvenlik gibi, tıpkı hürriyet gibi insanım diyen herkesin hakkıdır. Uzun süredir insanlık kaygı verici nitelikte bir huzursuzluk dalgasının tesiri altındadır. Huzur yokluğu insanların hayata bağlılığını, yaşama sevincini, işbirliği temelini vahim ve menfi düzeyde etkilemektedir. Kanın damarlardan çekilmesi neyse huzurun eksiliği de odur.

İNSANLIĞIN HUZUR PROJESİ'NİN HAZIRLANMASI İÇİN GİRİŞİMDE BULUNDUK

İnsanın huzur arayışını gören, bunu mesele eden birisi olarak konu üzerinde durulmasının önceliğine, bir proje halinde kavranmasının önemine sürekli vurgu yaptım. Huzurun, bir fikir ve düşünce kalıbına dökülmesi; akıl, gönül, maneviyat ve duygu planında ele alınması lazımdı. Akliselim, kalbiselim ve zevkiselim sacayağında İnsanlığın Huzuru Projesi’nin hazırlığı konusunda samimi ve safiyane bir girişimde bulunduk. Çok şükür bu proje bir yıllık ahlaklı ve azimli bir çalışmanın, saygıdeğer nitelikli bir emeğin mahsulü olarak sonuçlanmıştır.

İNSANLIĞIN HUZURU İSİMLİ ESERİMİZ YEPYENİ BİR UFUK AÇACAKTIR

“İnsanlığın Huzuru” isimli eserimizin yepyeni bir ufuk açacağına, hem toplumsal huzurumuza hem de insanlık huzuruna müstesna bir katkı sağlayacağına yürekten inanıyorum. Nitekim huzur için varız, huzuru sağlamak için mücadele ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz. İnsanlığın Huzuru adına yapılan muazzam çalışmanın hazırlık aşamasında hakikaten çok saygın ve alanlarında parmakla gösterilen ilim ve gönül insanlarımız zamanlarından fedakârlıkta bulunarak destek vermişler, eserin ortaya çıkmasını temin etmişlerdir. Memnuniyetim tarifsizdir.

HUZURSUZLUK SON BULSUN HUZUR KALICI OLSUN

Partimizin AR-GE’sine, İnsanlığın Huzuru Projemizde görev alan tüm öğretim üyelerimize, kültür ve fikir insanlarımıza müteşekkir olduğumu ifade ederek ayrı ayrı teşekkür ederim. 2021 yılı artık huzur yılıdır, kaldı ki her insanımızın huzur bulması içten dileğimdir. İnsanlığın Huzuru isimli eserimizi milletimizin ve her insanın takdirine ve değerlendirmesine sunuyorum. Huzursuzluk son bulsun, huzur kalıcı olsun.
 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.