BAŞKAN MUSA CEYLAN: "GENEL BAŞKANIMIZ DEVLET BAHÇELİ’NİN ELİNİ ÖPMEK İÇİN YANINA GİDECEĞİM

BAŞKAN MUSA CEYLAN: "GENEL BAŞKANIMIZ DEVLET BAHÇELİ’NİN ELİNİ ÖPMEK İÇİN YANINA GİDECEĞİM

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde Kırşehir Boztepe İlçesinin resmi sandık sonuçlarına göre 700 oy alarak Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’den Boztepe İlçe Belediye Başkanı olmaya hak kazanan Musa Ceylan, seçim süreci ve Boztepe halkına söz verdiği projeler hakkında Ülkücü Medya’ya açıklamalarda bulundu.

1977 Yılından Semih Ocak başkan döneminde ortaokul talebesiyken ocakta yetişmeye başladığını ifade eden Ceylan, 2017 Yılından bu yana ise Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırşehir Boztepe İlçe Başkanlığını sürdürürken, 2023’ün sonunda ilçe başkanlığını bırakarak 31 yerel Seçimler kapsamında Boztepe Belediye Başkanlığı seçimine adaylığını koyduğunu ifade etti.
Merhaba Başkanım, yeni başkanlık döneminizi Ülkücü Medya olarak tebrik eder ve başarılarınızın devamını dileriz. Efendim, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri Türkiye’nin her yerinde heyecan ve rekabetli seçim çalışmasıyla geçti. Nihayetinde seçimler bitti ve başkan adayları resmi oy sonuçlarıyla belli oldu. Peki, bu seçim yarışmasında sizin seçim süreciniz nasıl geçti? Neler söylemek istersiniz?


Güzel dilek ve temennileriniz için öncelikle Ülkücü Medya ailesine teşekkür ediyorum. Ben 60 yaşındayım en az sekiz on seçim geçirdim böyle bir seçim süreci yaşamadım yedi düvel ile mücadele ettik. Biri mevcut iktidar, hükümet iktidar herkes elindeki tüm avantajlarını ve yetkilerini kullanırken benim hiçbir yetkim yoktu. Yetkim yoktu derken sadece insanların gönlüne girmekten başka yapacağım bir şey yoktu. Ekonomik noktadan milletten oy isteme taktiği gibi bir oyunum yoktu. Ekip olarak ekibi geniş tutmaya çalıştık. Ekipte yıllardır Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’nin içerisinde olmayan insanlarda vardı. Onlarda bana inandıkları için katıldılar. Bunları da ülkücü yaptık büyük ihtimalle öyle aşılandı onlarda. Bizim dürüst çalışmamız neticesinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden Musa Ceylan olarak en iyisini yaparsak bu insanların katılımını daha çok sağlamış olacağız. Bizden sonra gelecek olan adayın yolunu açmış olacağız. Bu sadece nefsimizi değil teşkilatımızı düşünerek, bizden sonra teşkilattan aday olanlar için çalışmalarımız sonucu örnek bir belediyecilik yapmaya çalışacağız. Biliyorsunuz bizim sloganımız ayırmadan ayrışmadandı. Boztepe’yi bir bütün olarak elimizden gelen ne varsa tüm imkânları kullanarak hizmet yapmaya çalışacağız.


Seçim sürecinizde çalışma stratejiniz nasıl oldu? Hangi strateji sonucunda başkanlık adayını kazanarak Boztepe Belediye Başkanı olarak bu makamda oturuyorsunuz?


Boztepe’nin Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından alması ben dahil çoğu insan tarafına sürpriz oldu. Seçmen sayısı çoktu çünkü üç tane sağ partinin bir tane sol partinin alıp gideceği gözüyle bakılıyordu. Bunun böyle olmadığını düşündük ve siyaseti bir kenara bırakıp Boztepe’ye kimin yönünde daha iyi hizmet yapacağını çalışmaları bunu örnek alarak, bunu ön görerek yaparsa bunu Musa Ceylan yapar mantığı ön plana çıktı. Asıl olan burada güvendi ve insanlar bana güvendi. Demek ki rakiplerim bir yanlış yaptı ve çalışma şekli değişikti. Biz insanları kırmadan kesinlikle kimse ile tartışmadan bu seçim sürecinde en iyisini yapmaya çalıştık. Onların yanlış olarak yaptığı bize artı olarak döndü. Biz onların yapmış olduğu yanlışa karşı bir hamle yaptık ve bu hamlelerde olumlu cevap verdi. Zor bir seçimi kazandık. Zoru başardık. Esas zor olan vatandaşa hizmet konusunda ağır bir yük aldık sırtımıza inşallah bu yükü yormadan taşırız ve hedefe ulaştırırız.


Boztepe halkının şuan ki tepkileri nasıl? Boztepe de Milliyetçi Hareket Partisi’nin seçilmiş olması tarihte bir ilk midir?

İlk değil bu ikincidir. Yıllar öncede bir oy ile kaybetmiştik. Halkın beklentisi var tabii elbette 15 yıl sonra Milliyetçi Hareket Partisi’nden bir belediye başkanı olmasından hayli memnun oldular. Esasen benim kazandığıma sevinen insanları sevindirmek, mutlu etmek tek gayemdir. Gözde bir belediye olmak istiyorum. İlçeler arasında tek Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) olarak herkesin gözü bende inşallah bunların ümidini yeşertiriz ve hayallerini yıkmayız inşallah. Beklenti büyük ve türemiş sorunları yerine getirmek zor çünkü belediyenin ekonomik sorunu bellidir. Bunları mazeret etmeden elimizden gelen ne varsa var gücümüzle çalışacağız.


Boztepe ilçesi için projeleriniz nelerdir? Neler yapmayı düşünüyorsunuz? Yeniden bir Boztepe yapabilecek misiniz?

Proje gönül ister ki tamamını yerine getirmek. Şartlar nedir bilmiyoruz. Biz diyorduk ki belediyeye varınca borçsuz nakit para olacak diye düşünüyorduk. Geldik ki belediyede ekmek alınacak para yoktur. Borç olabilir ancak bunları mazeret etmeyeceğim. Yeniden Boztepe yapmak çok zor iştir. Bürokrasi ile ilişkileri sıkı tutup buraya ne yapabiliriz en azından vermiş olduğumuz vaatlerin yüzde yetmişini ve yüzde seksenini yapmak istiyoruz. Aciliyet durumuna göre de sıralayacağız. Öncelikle gayemiz sıkıntıları gidermektir. Elimizde ekipman yoktur. Araç olarak işçi olarak sıkıntıdayız. Araçlar tamamen bakım istiyor. Herhalde bir sene bu işlerle uğraşacağız. Bir sene sonrada ufak tefek vaat ettiğimiz projeleri yerine getireceğiz.


Son olarak Milliyetçi Hareket Partisi ve Genel Başkanı Devlet Bahçeli için neler söylemek istersiniz?

Şimdi biz Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) olarak Devlet Bahçeli başkanımızın izinden gidiyoruz zaten. Genel başkanımız ne derse onun peşindeyiz. Biz çocukluğumuzdan beri Başbuğumuzdan sonra tanıdığımız tek liderdir. Genel başkanımız ne derse biz onun emrindeyiz. Başbuğu ne dediyse onun emrinde olduğumuz gibi Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli de ne derse biz onun emrindeyiz. Yanına gidip elini öpeceğim çünkü sözün var. Gittiğinde bir oyla kaybedip gelme dedi. Daha önce Boztepe’nin bir oyla seçimi kaybettiğini unutmamış başkanımız. Bende size söz veriyorum buranın mührünü getireceğim dedim. Yanına gideceğim elini öpeceğim ve elini öptükten sonra da gereken desteği Genel Başkanımızdan isteyeceğim. Çünkü Cumhur ittifakının bir parçasıyız şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.