İSMAİL ELİBOL: ARTIK ENERJİMİ TÜM AFYONKARAHİSAR İÇİN HARCAYACAĞIM

İSMAİL ELİBOL: ARTIK ENERJİMİ TÜM AFYONKARAHİSAR İÇİN HARCAYACAĞIM

Bölgenin sevilen işadamlarından İsmail Elibol, MHP Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı.

Bölgenin sevilen işadamlarından İsmail Elibol, MHP Afyonkarahisar Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı.

Özel hayatından hobi ve fobilerine, siyasi hayatından iş hayatına, belediye başkanlığı dönemindeki hizmetlerinden milletvekili olması halinde yapmak istediklerine kadar birçok konuyu açık yüreklilikle anlattı. Kısaca özgeçmişine değinen İsmail Elibol, “1975 Sandıklı doğumluyum. Evliyim 3 erkek evlat sahibiyim. Birisi 20 diğeri 17 yaşında bir diğer de 6 yaşında. Büyük oğlumu nasip olursa bu yıl vatani görevini yerine getirecek. İlkokul ve ortaokulu Sandıklı’da okudum. Yine liseyi de burada torna tesviye bölümünü bitirdim. İskenderun’da makine bölümü okudum fakat farklı nedenlerden okulu yarım bıraktım. Sonrada yarım bıraktığım okulu 37 yaşında yani bundan 2-3 yıl önce Afyon Kocatepe Üniversitesi Bolvadin Meslek Yüksek Okulu Makine Bölümünü bitirdim. Yani makine teknisyeni olarak eğitimimi tamamladım” dedi.

ESNAFLIKLA YOĞRULDUM

Küçük yaştan itibaren esnaflıkla ve sanayi çıraklığıyla yoğrulduğunu ifade eden işadamı Elibol, “Bunun haricinde çocukluğumdan bu yana sanayi esnafının içindeyim.  Bu işin çıraklığını yaptım, çok iyi kaynakçı, çok iyi tornacıyım. İyi bir makine ustası olduğumu düşünüyorum. Babamızın yetiştirdiği adap ve kültürle ve Afyonkarahisar ile Sandıklı’da aldığımız o mühim adap ve kültürle kendimizi iyi bir esnaf olarak yetiştirdiğime inanıyorum. Öte yandan 1999 yılında Sandıklı’da Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı nasip oldu. 2004-2009 yıllarında MHP meclis üyeliği, ardından da sizin de bildiğiniz gibi halkımızın teveccühüyle Sandıklı Belediye Başkanlığı nasip oldu. Şimdi de nasip olursa eğer memleketimiz için Afyonkarahisar’ın her ilçesi, beldesi ve köyü için tüm memleketimize hizmet etmek adına milletvekilliği düşünüyorum” diye konuştu.

ENERJİMİ ŞİMDİ DE AFYONKARAHİSAR İÇİN HARCAYACAĞIM

Neden milletvekili aday adayı olduğu hususuna açıklık getiren eski Sandıklı Belediye Başkanı İsmail Elibol, “Milletvekilliği sürecinde aday adayı olurken tabii şunları düşündüm: çocukluğumuzdan buyana, sanayi esnafının içinde olmak hakikaten bizlere ayrı bir tecrübe katkı. Tabii bu tecrübelerimizi, bu bilgi birikimini ve genç olmanın verdiği enerjimi daha aktif hizmetler yapabilmek adına artık tüm Afyonkarahisar için harcamak istiyorum. Milletvekili olmam için artılarımın olduğunu düşünüyorum. Birincisi; çiftçinin içindeyim, Afyonkarahisar’ın her köyünde, her kasabasında şirketime ait üretim yaptığım bir makinem mevcut. Bundan dolayı da çok kıymetli müşterilerim, dostluklarım mevcut. Çiftçinin sorunlarını, sıkıntılarını çok iyi biliyorum. İkincisi; sanayici yönüm olması hasebiyle de sanayicinin sıkıntılarını, beklentilerini çok iyi bilen biriyim. Belediye Başkanlığı dönemimde bakanımız Sayın Prof.Dr. Veysel Eroğlu’yla birçok projeye imza attık. Allah nasip ederse de TBMM’de Afyonkarahisar milletvekilleri olarak beraber çalışacağız ” diye konuştu.

BENDE GEL-GİT İBARESİ YOKTUR

İşadamı Elibol sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu nedenlerden dolayı da tıpkı Belediye Başkanlığım döneminde, tıpkı Ticaret Odası Başkanlığı dönemimde olduğu gibi birçok yatırımcıyı Afyonkarahisar’ımıza kazandıracağımı ve hizmet getireceğime, Afyonkarahisar’ın önünün daha fazla açılmasına vesile olacağımdan hiçbir şüphem yok. Bunun yanında yaşımızın da genç olması bizim için bir avantaj. Enerjik yönümüzü bugüne kadar Sandıklı için kullandık, bundan sonra da inşallah tüm Afyonkarahisar için kullanacağız. Mizaç yönünden ise boyun eğmeyen, haksızlığa dayanamayan bir yapıya sahibim. Bunun için de lafını esirgemeyen birisiyim bu dobra duruşum dolayısıyla da sevilen, sayılan birisi olduğumu düşünüyorum. Bende gel-git Konya 6 saat ibaresi yoktur. Yapacağımı yaparım, yapamayacağımı ise açık açık söylerim.”

MİLLİ, MANEVİ DEĞERLERİNE BAĞLI ANADOLU İNSANIYIM

Hobi ve fobilerine değinen Elibol, “En çok korktuğum yalan ve iftiraya maruz kalmak. Maalesef bunu da başkanlığım döneminde defalarca gördüm. En çok sevdiğim ise insanlarda samimiyet. Samimiyetini göstersin canımı alsın. Ayrıca spor yapmayı çok seviyorum. Her hangi bir spor dalı, ne olursa olsun televizyonda izlemeyi çok seviyorum. Koyu bir Fenerbahçeliyim. Çok iyi bir hayvanseverim. Dinine, milli manevi değerlerine, örf ve adetlerine bağlı yetiştirilmiş bir Anadolu insanıyım” dedi.

İŞLETMELERİ TÜRKİYE’DE İLK 3’E GİRECEK TÜRDEN

Tüm Afyonkarahisar’a gerçekten hayırlı hizmetler yapmak niyetinde olduğunu kendi adına hiçbir beklentisi olmadığını vurgulayan işadamı İsmail Elibol, “Milletvekilliği benim için Afyonkarahisar’ıma hizmet ve vefalıktan başka bir şey olamaz. Ben Sandıklı’da 190-200 kişiye ekmek veren firmaların başındayım. 3 ayrı firmamız var bu firmaların her biri Türkiye’de kendi alanında ilk 3 içerisindeki firmalar. Firmalarımla Afyonkarahisar dışında da Sandıklı’nın ve Afyonkarahisar’ın adını en iyi şekilde temsil ettiğimi düşünüyorum. Kars’tan Edirne’ye, Samsun’dan Hatay’a kadar gerek Elibol markası, gerek Ekol markasını Türkiye’nin her yerinde görebileceğiniz markalardır” ifadelerine yer verdi.

HİÇBİR ZAMAN ADAMIN ADAMI OLMADIK

Milletvekili Aday Adayı Elibol sözlerini şöyle sürdürdü: “Öte yandan Afyonkarahisar merkez başta olmak üzere ilçe, belde ve köylerinde gördüğümüz birçok eksiği, birçok sorunu var. Tabii bu sorun ve sıkıntıların çözümü noktasında birçok projemiz, birçok tasarımız var. Adaylığımız nasip olursa eğer bu projeleri de kamuoyu ile paylaşacağız. Biz hiçbir zaman adamın adamı olmadık. Bizim için her zaman en büyük partimizdir. Ben dahil hiç kimse partinin üzerinde değildir. MHP’li olduğum içinde mutluyum, gururluyum. Normalde günümüzdeki bu kadar tehdit ve şantajın, bu kadar üzücü durumların yaşandığı bir yerde de bir işadamının kalkıp Milliyetçi Hareket Partisi’nden veya farklı bir muhalefet partisinden aday olması bir cesaret örneğidir. Ben bu cesareti gösteriyorum.”

BEYLİK MÜCADELESİ HAK, BEYE BİAT ESASTIR

“Beylik mücadelesi hak, beye biat esastır” diyen işadamı Elibol, “Milletvekilliği bana nasip olursa eğer bu görevi layıkıyla yapacağımdan eminim. Tüm Afyonkarahisar’ı kucaklayacağımızdan kimsenin şüphesi yoktur. Ayrıca partimizde bulunan tüm ağabeylerimizin, büyüklerimizin ve ülküdaşlarımızın hepsi birbirinden değerli. Tabii ki partimizde beylik mücadelesi hak, beye biat esastır. Biz bütün aday adayı arkadaşlarımızla o mücadelemizi vereceğiz nasip kiminse, kim kazanırsa bu mücadeleyi en iyisini yapacağından hiçbir şüphem yoktur. Kırılmak gibi bir mizacımda yok benim. Arkadaşlarımın da olmayacağına eminim. Partide ne kadar çok aday adayı olursa bu partimizin zenginliği ve güzelliğidir” ifadelerini kullandı.

VATAN ELDEN GİDİYOR

Ülke gündemine de değinen işadamı Elibol, “Şuan da Türkiye’de sosyal ve kültürel konjektürde de bir şeylerin doğru gitmediği görülmeye başlandı ki ben aynı zamanda bundan dolayı da milletvekili aday adayıyım. Her şey olur, her şey kazanılır ama vatan kolay kazanılmaz. Maalesef Güneydoğumuzu serbest bölge haline getirdiler. Resmen özerk bölge oldu o bölge. Bu durum ağırımıza giden üzüldüğümüz bir konudur. Oradaki ticaretimizden de biliyoruz ki o bölgede kendi mahkemelerini, kendi polis teşkilatlarını, kendi savcı, hakimlerini oluşturduklarını biliyorum. Artık bu duruma bir son vermek için ülkenin Milliyetçi Hareket Partisi’ne güç ve fırsat vermesi gerekiyor. Vatan elden gidiyor. Bir Türk Milliyetçisi olarak, tek bayrak, tek millet, tek vatan düsturuyla hareket edilmesinin doğru bir yöntem olacağını düşünüyorum. Bir millet uyanacak, Türkiye’nin kalbi MHP’de atacak” ifadelerini kullandı.

YANDAŞ BASIN ÜLKEMİZİN HALİNİ İYİ GÖSTERSE DE…!

Ülke ekonomisinin göründüğünden daha zorda olduğunu dile getiren işadamı İsmail Elibol, “Ayrıca Türkiye’nin ekonomisini yandaş basın her ne kadar iyi gösteriyorsa da dış borcun 400 milyar doları aştığı, cari açığın 62 milyar doları geçtiği, çiftçinin, esnafın banka kredisiyle ayakta durabildiği, ellerindeki ürünün para etmediğini, artık insanların ticari kredilerden bunaldığını, sadece kredi ile borçlanma ile ayakta duran bir ekonomiyle nereye kadar gideceği belli değil. Tabii ki hükümet hastaneler, yollar gibi hizmetlerde bulunmuştur kör değiliz ama istihdam ve üretim sağlayacak yatırım maalesef hiç yok. İşsizlik konusunda ise neredeyse rekor düzeye ulaşıldı. Kredi borçlanmaları, çek senet protestoları en üst seviyeler ulaştı. Boşanmalar, cinayetler arttı. Sosyal patlama dediğimiz olay yaşanmaya başladı. Bütün bunları çözmek için geliyoruz” dedi.

 “İSTİKRAR SÜRSÜN” DEMEK BENCE BİR TEHDİTTİR

Elibol sözlerini şöyle sürdürdü: “Öte yandan her ne kadar kendilerini aklamaya çalışsalar da ortada bir rüşvet ve yolsuzluk iddiaları halen milletimizin nezdinde aklanmış değildir. Ben bir vatandaş olarak hakkımı helal etmiyorum. Artık bu tip yöneticilerin mecliste istenmediğini ancak vatandaşın çoğunun Ak Parti’ye mecburiyetten oy verdiğini biliyoruz. Dünyada hiçbir ülke de bir parti yoktur ki sloganında tehdit olsun. “İstikrar sürsün” demek bence bir tehdittir.  İnsanları korkutmanın, aldatmanın bir anlamı yok. MHP’de çok güçlü kadrolar var ve bu kadrolar iktidara geldiğinde vatandaşlarımız gerçek hizmeti, adaleti, hakkaniyeti görecekler. Milliyetçi Hareket Partisi’nde bir olsun ben olayım anlayışı yok. Afyonkarahisar’da 3 milletvekili çıkartabilecek kapasitemiz var şuan. Bir olsun benim olsundan ziyade, 2 olsun 3 olsun hepimizin olsun anlayışı partimizde daha yaygın. Bizim partimizi uzun yıllar hizmet etmiş büyüklerimize, ağabeylerimize ve ülküdaşlarımıza parti içerisinde nasıl her türlü desteği verdiysek, büyüklerimizde kırgınlık, küskünlük göstermeden, taban diye tabir ettiğimiz, evinden işinden feragat ederek gecesini gündüzüne katan büyüklerimizin de bize destek vereceğine inanıyorum.”

EN AZ 2 VEKİL ÇIKARACAĞIZ

Milliyetçi Hareket Partisi’nin önümüzdeki seçimlerde en az 2 milletvekili çıkaracağını ve 5’te 5 yapmaya inandıklarını da ifade eden Aday adayı İsmail Elibol, “Artık kimseye dini, siyaset malzemesi olarak kullanmasına izin vermememiz gerekiyor. Din, İslam, Kur’an, Allah ve Peygamberimiz(S.A.V) hepimizin vazgeçilmez değerleridir. Birilerinin dini su’istimal ederek, insanları sömürmesine artık dur dememiz gerekiyor. Şayet Allah nasip eder de milletvekili olarak TBMM’ye gidersem ilk vereceğim önerge eğitim alanında 2. vereceğim önerge ise sağlık alanında olur. O kadar çok yasa değişti ki artık eğitimi de çorbaya çevirdik. Adliye sarayları, hastaneler yapıldı ama içinde savcısı, hakimi, doktoru, hemşiresi yok” dedi.

 FEDAKARLIKLA BİR YERLERE GETİRDİK

Belediye Başkanlığı döneminde Sandıklıspor kulübünün önemli başarılara imza atmasına büyük katkı sunan Elibol şunları kaydetti: “Belediye Başkanı olduğum yıl Sandıklıspor’u Süper Amatör Lig’den aldık. Yaklaşık 30 kişilik bir taraftarla maçlara çıkıyorduk. Süper Amatör Lig’de yakaladığımız başarının ardından bir yıl sonra Bölgesel Lig’e çıktık ve bu Lig’de de şampiyon olduk. Ardından 3. lig’de mücadele etmeye başladık ki geçen yıl da Play Off’dan döndük. Yani 4 senede neredeyse 3. şampiyonluğu yaşayacaktık. Tabii maddi-manevi çok emek verdik takıma. Zamanımızdan, işimizden, aşımızdan fedakarlık ederek, takımı bir yerlere getirdik. Tabii ki futbolu gerçekten çok seviyorum, kendimde eskiden iyi futbol oynardım. Bundan dolayı da severek, isteyerek yaptım bunu.”

BİR KALEMDE SİLİNMESİ ÜZÜYOR

Elibol; “İnşallah Sandıklıspor’u 2. Lig’de hatta Birinci Ligde oynadığını da göreceğiz. Sandıklıspor benim büyüttüğüm bir çocuğum gibi. Ben bütün siyasetçilerin partisi, mevkisi ne olursa olsun çiçekle, hoşgörüyle karşıladım. Maddi-manevi destek spor için çok önemlidir. Önemli olan Sandıklıspor sevgisi. Hiç kimseye bir kızgınlığım, düşmanlığım yok sadece kırgınım. Birçok il takımının yakalayamadığı başarıyı yakaladık ama bunların bir kalemde silinmesi, yok gibi gösterilmesi de insanı üzüyor” diye konuştu.

TAKIMLAR SİYASETİN ETKİSİNDE KALMAMALI

Milletvekili olduğunda da spordan uzaklaşmayacağını vurgulayan Elibol, “Tabii bize milletvekilliği fırsatı verilirse Sandıklıspor’un yanında Afyonspor için de elimden geleni yapacağımı bilmelerini istiyorum. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Afyonspor’da bizim takımımız. Bugün Afyonspor’un yeri en azından Birinci Ligdir. Çünkü Afyonkarahisar bakanının olduğu, yolların kesişme noktası, medeniyetlerin birleştiği bir şehir. Afyon halkının daha iyi bir takım izlemesi hakkıdır. Yeni yapılan stadyuma da profesyonel bir takım yakışır. Her zaman elimi taşın altına sokmaya hazırım. Takımlar maalesef belirli insanların, belirli grupların veya belirli siyasi anlayışın etkisi altında kaldığı için çok başarı elde edilemiyor gibi geliyor” diye konuştu.

TEPEDEN İNMEYE KARŞIYIZ

Tepeden inme adaylara her zaman karşı olduğunu da söyleyen Milletvekili Aday Adayı İsmail Elibol, “Sait Açba’nın yüzünü gören yok, Sait Açba gitsin Kütahya’dan aday olsun. Gitsin hiç değilse Afyonkarahisarlının hakkını yemesin. 5 yıldır daha yüzünü görmedim, sadece bir defa belediye başkanlığım döneminde gördüm. Partisi ne olursa olsun Afyonkarahisar’ın insanları milletvekilliği yapsın. Afyon’un havasını almış, suyunu içmiş, Afyon’da yaşayan, sorunlarını bilen kahvesini, sokağını, vatandaşını bilenler gelsin, Afyonkarahisar’da milletvekilliği yapsın. Tepeden inme adaylara her zaman karşıyız. Ayrıca gençlerinde önünün açılması gerektiğine inanıyorum. Çünkü 10-20 yıl önceki siyaset anlayışı yok Türkiye’de. Anlayışlar, kültürler çok değişti” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.