MHP Adana İl Başkanı Avcı: Milli Mücadele şuuru açıktır

MHP Adana İl Başkanı Avcı: Milli Mücadele şuuru açıktır

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Avcı, “Milli Mücadele şuuru açıktır, 30 Ağustos ruhu dimdik ayaktadır ve Türk Milleti her melun tuzağı bozmaya yeminlidir!” dedi.

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. yıl dönümünü coşkuyla ve gururla idrak ettiklerini söyledi. Avcı, yayımladığı mesajda “30 Ağustos; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkomutanlığında dava arkadaşları ve aziz milletimizin ortak mücadelesiyle başlatılan Türk Milli Kurtuluş Savaşı’nın zaferle taçlandırıldığı destansı tarihin adıdır.” ifadesini kullandı.

SEVR İHANETİ TARİHİN ÇÖPLÜĞÜNE ATILDI

Başkan Bünyamin Avcı, şöyle devam etti:
“30 Ağustos zaferiyle; 30 Ekim 1918 tarihinde Mondros Limanı’nda imzalanan teslimiyet antlaşması ve 10 Ağustos 1920’de dayatılan Sevr ihaneti Dumlupınar’da tarihin çöplüğüne atılmıştır. Başkomutanlık Meydan Muharebesinde zirveye taşınan Milli Mücadele ruhuyla esaret zincirleri ve emperyalist hevesler parçalanmış, küresel kuşatma milletimizin tertemiz ve imanlı mücadelesiyle püskürtülmüştür.”

TÜRK MİLLETİ BEKASINA SAHİP ÇIKACAKTIR

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, “Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin ifadeleriyle Türk milleti dün olduğu gibi bugün ve yarın da bekasına sahip çıkacak, aziz vatan üzerinde sinsi plan yapanların tezgâhlarını bozarak başlarına geçirecek cesaret ve dirayettedir. Milli Mücadele şuuru açıktır, 30 Ağustos ruhu dimdik ayaktadır ve Türk Milleti her melun tuzağı bozmaya yeminlidir!” dedi.

ZAFER BAYRAMLARINI KUTLUYORUM

Bünyamin Avcı, mesajını şöyle tamamladı:
“Bu duygu ve düşüncelerle, değerli hemşehrilerimizin, kıymetli vatandaşlarımızın, yüreği Türkiye ile birlikte çarpan her insanımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Devletimizin bütün kurucu kahramanlarını; büyük Türk milleti için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, şükran ve minnet duygularımla anıyorum.”

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.