MHP Adana İl Başkanı Kanlı: Tüm Fitneleri Aynı Amaca Hizmet Ediyor

MHP Adana İl Başkanı Kanlı: Tüm Fitneleri Aynı Amaca Hizmet Ediyor

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, tribünleri siyasete alet edenler ile Elbistan provokasyonunu servis edenlerin aynı amaca hizmet ettiğine dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Elbistan'da kurulan konteynerkenti ziyaret eden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin ''Elbistan İl Olsun'' pankartı altında slogan atanlara yönelik söylediği sözleri çarpıtan medyalara ve siyasetçilere tepki gösteren MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, tribünleri siyasete alet edenler ile Elbistan provokasyonunu servis edenlerin aynı amaca hizmet ettiğine dikkat çekti.

BÖLÜCÜ MUHALEFETİN ELBİSTAN OYUNU

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici ile birlikte Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesini ziyaretlerinde “82 plakamız olsun, Elbistan il olsun” yazılı pankart açılmış ve sloganlar atılmış; bölücü muhalefet ile FETÖ’cü, PKK’lı medya ise MHP Lideri Bahçeli’nin uyarısını “Bahçeli Elbistan'da depremzedeleri azarladı” şeklinde sunmuştu.

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin sözlerini çarpıtan medyaların amacına yönelik değerlendirmelerde bulunan MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, ''Olay provokasyondur. Olay, tamamen bölücü muhalefetin uzun süredir FETÖ, PKK ve diğer terör örgütleriyle iş birliği halinde sürdürdüğü fitnenin devamıdır.'' dedi.

BAŞKAN YUSUF KANLI: MUHALİF MEDYA MİLLETİ ALDATIYOR

Elbistan'da yaşananlar hakkında bilgilendirmelerde bulunan MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, ''Asrın felaketinin yaşandığı bir süreçte Elbistan’a yapılan ziyarette atılan sloganlar ve açılan pankartlar üzerine Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, bir vatandaşımızın da elini samimiyetle tutarken ‘Acımızın olduğu bir günde böyle sloganlarla Sayın Cumhurbaşkanımızın ve diğer yetkililerin burayı ziyareti sabote edilmemeli’ diyor ve pankartın indirilmesini, sessiz olunmasını istiyor. Sözün başını, sonunu kesip sadece arzu ettikleri bölümü servis ederek ‘Bahçeli depremzedeleri azarladı’ demek, milleti aldatmaktır. Yüreği yanmış, acısı taze Elbistan halkının o gün ‘İl olma’ derdi olamaz. Elbistan halkı erdemlidir, ahlaklıdır, haya ve iman sahibidir ki böylesi ahlaksızlığa asla tevessül etmez. Bunu yapanlar bölücü muhalefetin ucuz ve kirli elemanlarıdır.'' dedi.

BAŞKAN YUSUF KANLI: MUHALEFETİN FİTNESİ HER YERDE

Tribünleri siyasete alet edenler ile Elbistan provokasyonunu servis edenlerin aynı amaca hizmet ettiğine dikkat çeken MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, ''Tüm dünyanın ‘Asrın felaketi’ olarak kabul ettiği 6 Şubat depremlerini bölücü muhalefetin fitne başı ‘Bir algı operasyonuyla olayı çok fazla büyütüp sıyrılmaya çalışıyorlar. Asrın felaketiymiş. Başka ülkede niye böyle olmuyor?’ şeklinde küçümserken, MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli, Elbistan’daki provokasyon karşısında ‘Acımızın olduğu bir günde’ diye başlıyor. Dolayısıyla, depremi küçümseyen de, milletin acısını yürekten paylaşan da çok açık ve bellidir. Türk sporunu dahi kirli emellerine alet edenleri Elbistan’da da iş başında gördük. Elbistan provokasyonu muhalefetin fitnesidir. Mübarek şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış üzerinde yaşadığımız vatan toprakları Yüce Allah’ın izni ve yardımıyla, aziz milletimizin feraset ve basiretiyle ayrık otlarını, fitne tohumlarını bağrından atacaktır; bundan asla kuşkumuz yoktur.'' dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.