MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı: Bugün Dünden Daha Güçlüyüz

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı: Bugün Dünden Daha Güçlüyüz

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, dostlarını ve düşmanlarını iyi tanıdıklarını hatırlatarak, günümüzde dünden daha güçlü olduklarını söyledi.

5 Ocak Adana’nın Kurtuluş Bayramı nedeniyle açıklamalarda bulunan MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, bir asır önceki Türk İslam düşmanlarının tekrar sahnede olduğuna dikkat çekerek, Türkiye'nin bir asır öncekinden daha güçlü olduğunu, dostunu ve düşmanını iyi tanıyan yiğit Adanalıların can verme pahasına ezanını susturtmayacağını, bayrağını indirtmeyeceğini söyledi. 

BAŞKAN YUSUF KANLI'DAN KURTULUŞ BAYRAMI MESAJI

Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. Yıl dönümü nedeniyle açıklamalarda bulunan MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, ''Adana’da katlettiler, gasp ettiler, yaktılar, yıktılar, büyük acılar yaşattılar; bizi öz yurdumuzda esaret altına almak istediler. Ülkemizde barış ve huzur içinde yaşadığımız azınlıkları ayartan, kışkırtan ve onlarla birlikte istilaya yeltenen, bizi vatanımızda boğmak isteyen Fransız sömürgeci işgalcileri unutmadık, unutmayacağız.'' dedi.

DÜNKÜ DÜŞMANLAR BUGÜN DE KARŞIMIZDA

Bir asır önceki Türk İslam düşmanlarının tekrar sahnede olduğuna dikkat çeken MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, ''Dün Türk ve İslam’a düşman olan işgalci kimler varsa bugün de karşımızdadır; sadece yöntem ve araçları değişmiştir. Bir asır önce işgal için azınlıkları kullananlar bugün Fetö’yü, Pkk’yı, diğer terör örgütlerini, sözde sivil toplum örgütlerini, sözde siyasi partileri birer maşa gibi kullanmaktadır. Ancak feraset ve basiret sahibi hiçbir vatandaşımız ihanet ve husumet cephesinin tuzağına düşmemiştir, düşmeyecektir.'' dedi.

BUGÜN DÜNDEN DAHA GÜÇLÜYÜZ

Türkiye'nin bir asır öncekinden daha güçlü olduğunu belirten MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, ''Bilinmelidir ki bugün dünden daha iri, daha diri, daha güçlüyüz. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin ifadeleriyle ‘Milli birlik ve kardeşlik bağları, devlet ve millet kaynaşması, siyasi ve ekonomik diriliş kararlılığı, cumhurla Cumhuriyet'in kucaklayıcı karakteri önümüzdeki yeni yüzyılın mukavemet kudreti olacaktır.' Dostumuzu, düşmanımızı; dünü unutmadan istikbale emin adımlarla yürüyoruz. Türkiye’nin önü açıktır, geleceğin belirleyici gücü olacaktır.'' dedi.

ADANALILAR CANINI VERİR AMA EZANINI SUSTURTMAZ, BAYRAĞINI İNDİRTMEZ

Adanalıların Milli Mücadele yıllarındaki gösterdiği yiğitliği hatırlatan MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, ''Türk Milli Mücadelesinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ilham kaynağı olan Adana’mızın yiğit evlatları olarak canımızı veririz vatanımızı vermeyiz, ezanımızı susturmayız, bayrağımızı indirtmeyiz! Bu duygu ve düşüncelerle Adanalı değerli hemşehrilerimin, bu güzel şehirde birlikte yaşadığımız kıymetli vatandaşlarımızın 5 Ocak Kurtuluş Bayramı’nı kutluyor, bütün şehitlerimize, başta Devletimizi Kurucu Lideri Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş bütün gazilerimize, tüm kahramanlarımıza Yüce Allah’tan rahmet diliyor, minnet ve şükran duygularımı ifade ediyorum.'' dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.