MHP Adana'dan 14 Mayıs Seçim Çağrısı

MHP Adana'dan 14 Mayıs Seçim Çağrısı

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, Türkiye'nin kader seçiminde herkesin safını belli etme zamanının geldiğini söyledi.

Asrın felaketi nedeniyle zorlaşan hayat şartlarının normale dönmesi için tüm teşkilatlar ve bağlı kurumlarla depremzedelerin yanında olmaya devam eden MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, bir yandan da aralıksız sürdürdüğü seçim çalışmalarına yönelik İl Başkanlık Divan Kurulu Üyeleri ve merkez ilçe başkanları ile ayrı ayrı istişare toplantısı yaparak hazırlıkları gözden geçirdi.

DEPREMZEDELERE YÖNELİK ÇALIŞMALAR     

Adana’da MHP Teşkilatları, Ülkü Ocakları ve MHP’li belediyelerin AFAD koordinasyonunda depremzedelere yönelik barınma ihtiyaçlarının karşılanması için yoğun bir faaliyet yürüttüğü süreçte seçim çalışmaları da ihmal edilmiyor. MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, asrın felaketi sonucu ortaya çıkan zorlu hayat şartlarının normale dönmesi için tüm teşkilatlarla ve bağlı kurumlarla depremzedelerin yanında olmaya devam ederken seçim çalışmalarını da aralıksız sürdürüyor.

MHP ADANA TEŞKİLATLARININ SEÇİM HAZIRLIĞI

Başkan Yusuf Kanlı, merkez ilçe başkanları ve İl Başkanlık Divan Kurulu Üyeleriyle ayrı ayrı yaptığı toplantılarda seçim çalışmalarını istişare etti. Kanlı, MHP Sarıçam İlçe Teşkilatında düzenlenen ve Seyhan İlçe Başkanı Baha Murat Bener, Yüreğir İlçe Başkanı Tamer Yücel, Çukurova İlçe Başkanı Hasan Öztuğ ve Sarıçam İlçe Başkanı Mustafa Kızılelma ile yaptığı toplantının ardından İl Teşkilatında ise İl Başkanlık Divan Kurulu Üyeleriyle görüştü. Toplantılarda sandık görevlilerinin güncelleme işlemleri netleştirilirken, eğitim çalışmalarına dair planlamalar da yapıldı.

BAŞKAN YUSUF KANLI: TARİHİN EN ÖNEMLİ SEÇİMİNİ YAPACAĞIZ

2023 seçimlerinin önemine dikkat çeken MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, ''Ülke ve millet olarak tarihin en önemli seçimini yapacağız. Muhtemelen 14 Mayıs 2023’te yapılacak olan seçimde, Türk Milleti ‘Var olma veya yok olma’ arasında bir tercihte bulunacaktır. Sayın Meral Akşener’in ‘Kumar masası’ olarak tarif ettiği ama kendisinin de ‘U’ dönüşüyle tekrar oturduğu PKK-HDP destekli 6’lı masadan oluşan ittifak, sadece Cumhur İttifakı’nın değil aynı zamanda Türkiye’nin bütün milli menfaatlerinin de karşısında yer aldığını bir çok kez ilan etmiştir.'' dedi.

MUHALEFETİN EMPERYALİZME HİZMET ETTİĞİ ÇOK AÇIK

Türkiye'nin uluslararası arenadaki başarılı hamlelerine karşı çıkan muhalefetin kime hizmet ettiğinin artık net olduğunu belirterek, Türk milletini saflarını belirlemeye davet eden MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, ''PKK-HDP destekli 6’lı masa ittifakına ABD, Türk kökenli Macaristan gibi istisnalar dışında tüm Avrupa Birliği ülkeleri, ayrıca FETÖ, PKK dâhil tüm terör örgütleri de açıktan destek veriyor. Bunun anlamı bellidir. Türkiye’nin güçlü desteğiyle 30 yıl sonra işgalden kurtarılan Karabağ politikasına, Doğu Akdeniz’de bayrak açmamıza, yakında evlere verilecek olan doğalgazın çıkarıldığı Karadeniz politikasına, terör yüzünden Suriye ve Irak’ta verdiğimiz mücadeleye, kardeş ülke Libya’nın Türkiye’nin safında durmasına ve birlikte yürünmesine, dahası Afrika’daki açılımlarımıza karşı olan bölücü muhalefetin emperyalizme hizmet ettiği çok açıktır. İşte onun içindir ki 14 Mayıs seçimi, var olma veya yok olma tercihinin yapılacağı kader seçimidir.'' dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.