MHP Adana'dan Depremzedelere 200 bin TL yardım

MHP Adana'dan Depremzedelere 200 bin TL yardım

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, koordine ettiği yardım kampanyasında depremzedelere 200 bin TL yardım yapıldığını açıkladı.

Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan merkezli 6 Şubat 2023’te meydana gelen asrın felaketi olarak kabul edilen iki büyük depremin yaralarını sarmak için ilk günden beri malzeme yardımı çalışmalarını koordine eden MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, koordine ettiği yardım kampanyasında Adana 1954 Futbol Kulübü Başkanı Menderes Kutlu ile birlikte, deprem yaralarının sarılması için başlatılan “Türkiye Tek Yürek” kampanyasına 200 bin lira katkı sağlandığını açıkladı.

DEVLETİMİZ SEFERBER OLDU

Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan merkezli 6 Şubat 2023’te meydana gelen asrın felaketi olarak kabul edilen iki büyük depremin yaraları sarılmaya çalışılıyor. Devletin tüm kurumlarının ilk andan itibaren seferber olduğu arama-kurtarma, enkaz kaldırma ve depremzedeleri barındırma çalışmalarında AFAD koordinasyonunda sivil toplum örgütleri de imkânları nispetinde katkı sunuyor.

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ HAREKETE GEÇİRDİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatlarıyla tüm parti teşkilatları, Ülkü Ocakları ve MHP’li belediyeler de 6 Şubattan bu tarafa ayni ve nakdi yardımlara devam ederken, Ülkü Ocakları’na mensup bin 200 genç gece-gündüz arama-kurtarma çalışmalarında aktif olarak görev aldı.

BAŞKAN YUSUF KANLI VE ADANA 1954 FK

Depremin en çok etkilediği on ilden biri olan Adana’da ise MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı koordinasyonunda çalışmalar aralıksız sürüyor. Bu arada, televizyon ve radyoların ortak canlı yayınla “Türkiye Tek Yürek” temasıyla başlatılan kampanyaya Adana’dan önemli destekler verildi. MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı’nın bizzat kendisinin verdiği desteğin yanında ayrıca gerçekleştirdiği organizasyona, Bölgesel Amatör Lig 7. Grupta zirvede mücadele eden Adana 1954 FK de katıldı. Organizasyon sonucu dün geceki kampanyaya 200 bin Lira destek sağlandı.

BAŞKAN YUSUF KANLI: ADIMIZ BİR, ANIMIZ BİR, ACIMIZ BİR

Deprem felaketinden dolayı yaşanan acının paylaşarak azaltılabileceğini belirten MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, ''Büyük bir acı yaşıyoruz ve bu acıyı ancak paylaşarak azaltabiliriz. Adımız bir, anımız bir, acımız bir. Biz büyük bir aileyiz. Kuzeyden güneye, doğudan batıya; tek bilek tek yüreğiz. Biz büyük Türkiye'yiz. O nedenle yaramızı en başta biz sarmak zorundayız ve Cenab-ı Allah’ın izni ve yardımıyla bütün bir millet olarak sarmaya devam edeceğiz.'' dedi.

MENDERES KUTLU: DEVLETİMİZİN HİZMETİNDEYİZ

Her zaman Devletin ve milletin yanında olduklarını belirten Adana 1954 FK Başkanı Menderes Kutlu, ''Büyük bir afet yaşadık. Yardımlaşma zamanı dedik. Şimdiye kadar iki TIR yardım sevkiyatı yaptık. Tesislerimizi depremzedelere açtık. Sayın Yusuf Kanlı’nın organizasyonuyla Türkiye Tek Yürek kampanyasına destek verdik. Halkın takımı Adana 1954 FK, Adana'nın bağrından çıkan bir değerdir. Devletimizin, milletimizin hizmetinde olmaktan gurur duyuyoruz.'' dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.