MHP ANKARA: ÇANAKKALE TÜRK'ÜN DİRİLİŞİNİN DESTANIDIR

MHP ANKARA: ÇANAKKALE TÜRK'ÜN DİRİLİŞİNİN DESTANIDIR

MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı..MHP ANKARA: ÇANAKKALE TÜRK'ÜN DİRİLİŞİNİN DESTANIDIR

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, Çanakkale’de yazılan destanın Türk’ün dirilişi olduğunu belirtti. Çetinkaya, “Ecdadımız vatan sevgisinin imtihanını tam bir asır önce canıyla ispatlamıştır. Vatanımızı bölmek isteyenlere karşı günümüzde de aynı imtihanı vermeye hazırdır” dedi.
 
Şanlı zaferin yıldönümünde yine yerli işbirlikçileri kanalıyla vatanımızda gözü olanların iştahının kabardığına dikkat çeken Çetinkaya, Çanakkale direnişini gösterenlerin neslinin de vatanı için canlarını feda etmekten asla çekinmeyeceklerine dikkat çekti.
 
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü mesajı yayınlayan MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, mesajında daha sonra şunları söyledi:
 
“AYAĞA KALKIŞIN ABİDESİ”
 
Şanlı tarihimizde Çanakkale Savaşları elbette sadece bir askeri başarı değildir. Bu savaş, büyük milletimizin haysiyeti ile oynanmak istenmesi karşısında yaşlı genç, kadın erkek herkesin ayağa kalkarak dirilişinin abidesini ispatladığı bir mücadelenin adıdır. 
 
Türk vatanını paramparça etmek isteyenlere karşı bir asır önce yaşanan bu milli silkiniş her zaman iftihar vesilemizdir ve ecdadımızdan bizlere en büyük mirastır. 
 
Bir büyük zaferin Çanakkale’deki ölümüne kahramanlık hikayesinin bir yıldönümünü daha gururla kutlamanın heyecanı içindeyiz.
 
Ecdadımızın kendilerini feda etmekten asla çekinmedikleri bu emsalsiz meydan okuma Türk tarihinin şeref vesikasıdır. 

 
Türk’ü küçümseyen, kutsallarına el ve dil uzatanların dün olduğu gibi bugün de hüsrana uğrayacaklarının inancıyla vatan ve millet sevdası uğruna şehit düşen ecdadımızı ve kahramanlarımızı şükranla yadediyorum. Ruhları şad olsun.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.