MHP Ankara: GÜZELLİKLERİ MUMLA ARAR HALE GELDİK

MHP Ankara: GÜZELLİKLERİ MUMLA ARAR HALE GELDİK

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, Türk ve İslam dünyasında, güzel ahlak ve örnek hayatın önderi Peygamberimiz Hz. Muhammed’in rehberliğine her zamankinden daha çok ihtiyaç duyulan bir dönem yaşandığını söyledi.

MHP İl Başkanı Çetinkaya, değerlerin erozyona uğradığı bir süreçten geçildiğine dikkat çekerek “Ne büyük acıdır ki güzel olan şeyleri mumla arar hale geldik” dedi. MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, Peygamberimiz Hz. Muhammed’in miladi takvime göre doğumunun 1444. yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajda şunları söyledi:

“REHBERLİĞİNDEN UZAKLAŞTIK”

“Yüce İslam Peygamberi Hz. Muhammed’in rehberliğinden uzaklaştıkça Türk ve İslam dünyası içinden çıkılmaz sorunlarla baş başa kalıyor. Ne acı ki günümüzde bu problemler çığ gibi büyümüştür. Peygamberimiz yaşadığı müddetçe inançların istismarcısı, şahsi menfaatlerin takipçisi olmamıştır. Bu kutlu doğum gününde şunu hatırlatmak istiyorum. Unutulmasın ki; ikiyüzlülük, yalancılık, sahtekârlık, talan, kayırmacılık, yetim hakkının gaspı ve hırsızlık gibi kötülükler; O’nun, Yüce Allah’ın himmetinden aldığı güçle etkisiz hale gelmiştir. İçinde bulunduğumuz bu günlerin, Hz. Muhammed'in bugünü ve geleceği aydınlatan, insanlık ve merhametini, insaf ve adaletini, sabır ve metanetini, ahlak ve erdemini, inanç ve sadakatini daha iyi özümseyip anlamak için çok önemli bir fırsattır. Yüce Peygamberimizin sahip olduğu ahlak etrafında birleşmeye, her zamankinden daha fazla ihtiyaç bulunduğu bir gerçektir.” Sevgili Peygamberimizi anmak, onu tanımak, sözlerini anlamak ve ahlakını anlatmak için de bir vesile olacak bu haftanın tüm Türk- İslam alemine hayırlar getirmesini Yüce Allah'tan diliyorum.”

 

Fatih ÇETİNKAYA
MHP Ankara İl Başkanı

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.