MHP Ankara İl Başkanı Çetinkaya “Engellilere hayatı kolaylaştırmalıyız”

MHP Ankara İl Başkanı Çetinkaya “Engellilere hayatı kolaylaştırmalıyız”

Milliyetçi Hareket Partisi Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Milliyetçi Hareket Partisi Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, ülkemizde her 10 kişiden birinin çeşitli gruplarda engelli olduğunu belirtti. Çetinkaya, bu gerçeğin hiçbir zaman unutulmaması gerektiğine dikkat çekerek “İnsanımız bir gün kendisinin de engelli olabileceğini düşünerek engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmalıdır” dedi.

3 ARALIK ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, özetle şunları söyledi:

“10 milyona yaklaşan engelli vatandaşımızı maalesef unutarak yaşıyoruz. Genel ve yerel idarelerin hizmet noktasında engelli vatandaşlarımıza yeterli oranda imkan sağlayamadığı acı gerçeğimiz. Bir de buna sağlam olan vatandaşlarımızın kayıtsızlığı eklenince onlar için hayat çekilmez hal alıyor.

Yapılan araştırmalara göre engellilerin % 66,9’u kaldırımların, yaya yollarının ve yaya geçitlerinin engellilerin kullanımına uygun olmadığını düşünüyor.

Yine engellilerimizin büyük çoğunluğu oturdukları binaların, ihtiyaçlarını giderdikleri dükkan, market, mağaza ve lokantaların da kendilerine uygun olmadığı görüşünde. Kaldırımlara park eden araçların hayatlarını zorlaştırmasından da oldukça şikayetçi olan engellilerimizin bu feryatlarını hepimiz duymalıyız. Unutulmasın ki, her insan da bir gün engelli olabilir. Bu gerçeği tüm insanlarımız asla unutmamalıdır.”

MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, herkesin engelli kardeşlerimizin rahatı ve huzur için özveride bulunması gerektiğini de hatırlattı. Çetinkaya, engellilerin gününü kutlayarak onlara huzur, mutluluk ve esenlik dolu yıllar diledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.