MHP Ankara “Milletimizin huzuru için çırpınıyoruz”

MHP Ankara “Milletimizin huzuru için çırpınıyoruz”

MHP Ankara İl Başkanlığı, Pazar günü gerçekleştirilecek referandum öncesi bilgilendirme çalışmalarına dün de metropol ve diğer ilçelerde devam etti.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ankara İl Başkanlığı, Pazar günü gerçekleştirilecek referandum öncesi bilgilendirme çalışmalarına metropol ve diğer ilçelerde sürdürüyor. İl Başkanı Fatih Çetinkaya, Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Oktay Öztürk ile MYK üyesi Yaşar Yıldırım ve il yöneticileri, Siteler’deki esnaf odalarına ziyaretlerde bulundular.

Ziyaretlerde açıklamalarda bulunan MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, yarınlara güvenle bakacak bir Türkiye için çalıştıklarını söyledi. Çetinkaya, Pazar günü yapılacak referandumun öneminin farkında olduklarını ifade ederek “Bilgilendirme çalışmalarımız kapsamında Ankara’da tüm ilçelerimizi adım adım geziyor ve kıymetli hemşehrilerimizle buluşuyoruz. Bu buluşmalarımızda Milliyetçi Hareket Partisi’ne ve Lideri sayın Devlet Bahçeli’ye karşı gösterilen ilgi partimizin doğru yolda olduğunun en açık göstergesidir” dedi.

Ziyaretlere katılan MHP Genel Başkan Yardımcısı Mersin Milletvekili Oktay Öztürk ise, Milliyetçi Ülkücü Hareketin temsilcileri olarak aziz Türk milletinin huzuru için çırpınıyoruz” dedi.

Oktay Öztürk, yaptığı açıklamalarda yaşanan gelişmeleri değerlendirirken özetle şunları söyledi:

TÜRKLÜĞÜNNN BEKASI UMURUMUZDA

“Milliyetçi Hareket Partisi olarak attığımız her adımda, izlediğimiz her politikada tek umurumuzda olan şey Türklüğün bekasından başka bir şey değildir. Tüm çırpınışımız Türkiye Cumhuriyeti’nin güven, aziz milletimizin de huzur içinde olmasıdır. Milliyetçi Hareket olarak başka hiçbir kimse umurumuzda değildir.

Türk milletinin aleyhine sinsi sinsi Anayasa girişimlerini gördük. Bu nedenle de Milliyetçi Hareket Partisi olarak bunu engelledik.

Hatırlatmak isterim; yeni Anayasa peşinde koşanlar bir dönem üçü biraraya gelip Anayasadan Türklüğü çıkarmak istediler. Bu günleri aziz milletimizin unutmaması gerekiyor.

Devlet can derdinde, bunun için de Milliyetçi Ülkücü Hareket olarak evet diyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin içinde bulunduğu badireyi hasarsız atlatması lazım. Bu konuda da MHP olarak üzerimize düşen görevi yapıyoruz. Çünkü bizler vatan sevdalılarıyız.

Türkiye sağlam olursa Kerkük’te ve diğer Türkmen ellerinde yaşayan soydaşlarımız da rahat eder. Türkiye’nin istikrarı demek Türkmenlerin haklarını korumak demektir. Peşmergebaşı Barzani’nin kendi başına hareket etmediğini biliyoruz. Herkes de bunu böyle bilmelidir.

Unutulmamalıdır ki; Türkiye topraklarında gözü olanlar yine harekete geçti. Sinsi planlarını acımasızca sürdürüyorlar.

ZİYARET EDİLEN DERNEKLER

Bilgilendirme çalışmaları çerçevesinde MHP Ankara İl Başkanlığı heyeti, Altındağ İlçe Başkanlığı’nın organizasyonu çerçevesinde Döşemeciler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali İhsan Bostan, Mobilyacılar ve Lakeciler Odası Başkanı Hüseyin Taklacı, Marangozlar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Rıdvan Aktaş ile Siteler Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Tosun ve yönetimlerini ziyaret ettiler.

KIZILAY AVM ÖNÜNDE STANT AÇILDI

Bu arada MHP Heyeti, Siteler ziyaretinin ardından Çankaya İlçe Başkanlığı tarafından organize edilen Kızılay Meydanındaki standı ziyaret ederek Başkentli vatandaşlarla buluştular. Kızılay AVM önündeki standı TBMM İdare Amiri ve Ankara Milletvekili Erkan Haberal da ziyaret etti ve vatandaşlarla sohbet etti.

AKŞAM SİNCAN’DA BULUŞTULAR

Referandum bilgilendirme çalışmaları çerçevesinde MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya ve partililer, akşam da Sincan’da ilçe başkanlığının düzenlediği salon toplantısına katıldılar. Toplantının konuğu olan MHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu bir konuşma yaparak Türkiye gündemini değerlendirdi. Tanrıkulu, 16 Nisan’daki referandumdan çıkacak güçlü bir evetin Türkiye’nin geleceğe daha umutlu bakmasını sağlayacağını bildirdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.