MHP ANKARA UYUŞTURUCUYA SAVAŞ AÇTI

MHP ANKARA UYUŞTURUCUYA SAVAŞ AÇTI

MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, uyuşturucunun bireysel bir alışkanlık gibi görünse de koskoca bir toplumu zehirlemek için kullanılan kitlesel bir araç olduğunu söyledi

Milliyetçi Hareket Partisi Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, uyuşturucunun bireysel bir alışkanlık gibi görünse de koskoca bir toplumu zehirlemek için kullanılan kitlesel bir araç olduğunu söyledi. Çetinkaya, “Uyuşturucu, en az silahlı terör örgütleri kadar tehlikelidir. Terör toplumları birden öldürür, uyuşturucu önce süründürür sonra öldürür. Sıkılan her kurşunun arkasında uyuşturucudan sağlanan finans olduğu asla unutulmamalıdır” dedi.

Kullanım grafiğine ve dağılım trafiğine bakıldığında uyuşturucunun teröre hizmet ettiğinin apaçık göründüğüne dikkat çeken MHP Ankara İl Başkanı Çetinkaya, uyuşturucunun gençler arasında giderek büyük bir tehlikeye dönüştüğünü ifade etti. Çetinkaya, bir kentin gelişmesinin sadece AVM ve yol yapmakla olamayacağını söyleyerek, yerel yöneticilerin yönettikleri kentin gençliğini zararlı alışkanlıklardan korumak için gerekli önlemleri almaları gerektiğine vurgu yaptı.

UYUŞTURUCU KANAYAN BİR YARA

MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, daha sonra şunları söyledi:

“Türk Psikologlar Derneği, 2002 çalışmasında uyuşturucu kullanım oranını binde 3 olarak açıklarken bu rakam 2011’de TUBİM istatistiklerinde yüzde 3 olarak yer aldı. Bu yüzde 900’lük artış dikkat çekicidir.

Git gide başta Ankara olmak üzere tüm ülkemizde kanayan bir yara haline gelen uyuşturucu kullanımı sorununu bir baba olarak bir evlat olarak bir siyasi parti il başkanı olarak ve bir Türk milliyetçisi olarak görmezden gelemezdik.

Bu kapsamda 16 Kasım itibariyle bir haftalık süreci “Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı ile Mücadelede Bilgilendirme” etkinliğimize ayırdık.

“Düşmeme İzin Verme Anne” adlı etkinlikle uyuşturucu konusunda kadınlarımızı bilgilendirdik. Belediye Meclisi üyelerimizle düzenlediğimiz toplantıda, konuklarımız uyuşturucu ve hukuku süreçle ilgili bilgiler verdi. Şüphesiz bu bilgileri meclis üyelerimiz de mahallerinde vatandaşlara aktaracaklardır. Ayrıca merkez ilçelerimizde uyarıcı broşürler ve açtığımız sergilerle de Ankaralı hemşehrilerimizle beraber olduk.”

UYUŞTURUCU BARONLARINA MESAJ

MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, konuşmasının son bölümünde de özetle şunları söyledi:

“Dünyada uyuşturucudan beslenen şer niyetli egemen güçlere sesleniyorum. Sesimizin yettiği her yere seslenip, elimizin yettiği her yere uzanıp bir tane bile gencimizi uyuşturucu baronlarına kurban vermeyeceğiz. Kim ne yaparsa yapsın, Türk genliğinin asil kanını uyuşturamayacaksınız.”

KONUŞMACILARIN SÖZLERİ

MHP Ankara İl Başkanlığı’nın düzenlediği sempozyumun konuşmacılarından AMATEM Sorumlusu Dr. İsmail Volkan Şahiner, uyuşturucuda dünyada ve Türkiye’de gelinen son durumla ilgili olarak bilgiler verdi. Dr. Şahiner, eroin kullanımında Türkiye’de önemli artışlar yaşanmasının endişe verici olduğunu bildirdi. Şahiner, “Ne yazık ki ülkemiz eroin ticareti trafiğinde de önde gelen ülkeler arasında bulunuyor” diye konuştu.

Futbol dünyamızın önemli ismi, Beşiktaş’ın efsane kaptanlarından Samet Aybaba ise, konuşmasında yerel yönetimlere gençlere hizmet çağrısında bulundu. Anne babaların çocuklarıyla yakından ilgilenmelerini, kötü alışkanlıklardan kurtarmak adına spora yönlendirmeleri çağrısında bulundu.

Aybaba, özetle şunları söyledi:

“Geçmişte belediye başkanlarımız insana yatırımda daha cömertti. Şimdi tamamen ranta dönük hizmetler dikkat çekiyor. Ranta dönük yüksek gökdelenlere yönelen yerel yönetimler yanlış yapıyor. Bu durum da özelikle çocuklarımıza ve gençlerimizi olumsuz yönde etkiliyor.”

DERS GİBİ TİYATRO OYUNU…

Sempozyumun son bölümünde uyuşturucu ile mücadele konusunda bilgilendirici bir tiyatro gösterimi gerçekleştirildi. Yazar Emin Özbey’in eserinden sahneye konulan ‘Düşmeme İzin Verme - Kontrol Sende’ adlı oyunu Abdullah Şahin Nokta Tiyatrosu oyuncuları sahneledi. Oyun, izleyenler tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.