MHP Ankara’da Başkan adayı Turgay Baştuğ

MHP Ankara’da Başkan adayı Turgay Baştuğ

Milliyetçi Hareket Partisi Ankara İl Başkanlığı’nda Turgay Baştuğ’un tek aday olarak katılacağı il kongresi takvimi açıklandı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ankara İl Başkanlığı’nda Turgay Baştuğ’un tek aday olarak katılacağı il kongresi takvimi açıklandı. MHP Ankara İl Başkanlığı’nın 12. Olağan Kongresi 8 Ekim 2017 Pazar günü ATO Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Kongre süreci ve yeni il Başkan adayının açıklanması dolayısıyla İl Başkanı Fatih Çetinkaya, Ankara Milletvekilleri Mustafa Mit ve Erkan Haberal ile Başkan adayı Turgay Baştuğ’un katıldığı bir basın toplantısı gerçekleştirildi.

ÇETİNKAYA’NIN SÖZLERİ

Basın toplantının başlangıcında açıklamalarda bulunan MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, Milliyetçi Ülkücü Hareketin örnek bir kongre yaşayacağını söyledi. Daha önce yeniden aday olmayacağını açıkladığını hatırlatan Çetinkaya, özetle şunları söyledi:

“Milliyetçi Hareket Partisi Ankara İl Başkanı olarak 7 yılı aşkın bir süredir görevde bulunduk. Liderimize ve davamıza sadakatle, davamız ve Ankara’mız için arkadaşlarımızla birlikte çalışmalar yaptık.

Şimdi geldiğimiz noktada bir bayrak teslimi yaşanacak. 8 Ekim 2017 Pazar günü Ankara Ticaret Odası Kongre Merkezi’nde 12. Olağan Kongremizi bir şölen havasında gerçekleştireceğiz.

Kongremizde dava arkadaşımız Turgay Baştuğ kardeşim tek aday olarak bundan sonra davamıza ve Ankara’mıza hizmetlerde bulunacak. Kendisine Cenabı Allah’tan başarılar diliyorum.”

BAŞTUĞ’UN SÖZLERİ

Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya’nın açıklamasının ardından Başkan adayı Turgay Baştuğ söz aldı. Baştuğ, Türk milletinin Milliyetçi Hareket Partisi’ne ihtiyacı olduğunun bilinciyle hareket ettiklerini belirterek özetle şunları söyledi:

“Yolumuz hak yolu, gayemiz yüce Türk milletine hizmettir. Allah’ın rızasını kazanmak için çıktığımız bu yolda önümüze çıkan her engeli aşar, dağları yol yapar yine de hedefimize ulaşırız. Bizler şerefli bir bayrağın taşıyıcısı, kutlu bir davanın bekçileriyiz.

Allah’ın izniyle tüm dünyaya Milliyetçi Ülkücü Hareketin gür sesini bir kez daha Ankara’dan haykıracağız.

Ankara İl kongremizi bu manevi iklimde, birlik ve beraberlik duygusunu daha da perçinleyerek toy havasında gerçekleştireceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm dava arkadaşlarımı selamlıyor, Ankara İl Kongremizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Ayrıca bugüne kadar beyefendi kişiliği, dava ve lidere sadakatli kimliğiyle Ankara İl Başkanlığı görevini yerine getirmiş olan sayın Fatih Çetinkaya Başkanıma ve fedakar yönetimine teşekkürlerimi sunuyorum.”

TURGAY BAŞTUĞ KİMDİR?

MHP Ankara İl Başkanlığı’na tek aday olarak ismi açıklanan Turgay Baştuiğ, 1979 Kırıkkale doğumlu, evli ve 2 çocuk babası. Ülkü Ocakları’nın çeşitli kademelerinde görev yapan Baştuğ, 2005-2011 yılları arasında da Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. Baştuğ, MHP’nin 11. Olağan kurultayında MYK üyesi seçildi ve halen görevine devam ediyor.

21912616_10155570247338346_1963316650_n.jpg21903381_10155570259128346_828675087_n.jpg

Kaynak:ÜlkücüMedya

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.