MHP Ankara'dan  Öğretmenler Günü Mesajı

MHP Ankara'dan Öğretmenler Günü Mesajı

MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Milliyetçi Hareket Partisi Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, Türkiye’de eğitimin en önemli unsuru öğretmenlerin mutsuz olduğunu belirtti. Çetinkaya, yaşanan gelişmeler karşısında öğretmen yetiştirmede artık yeni politikalara ihtiyaç olduğunu söyleyen Çetinkaya, “Bir 24 Kasım Öğretmenler Gününün daha yıldönümündeyiz. Maalesef öğretmenlerimiz mutsuz. Tüm bu gerçekleri bilmemize rağmen elleri öpülesi öğretmenlerimizin fedakarca çalışmalarına rağmen sorunlarının da katlanarak devam ettiğini görmek üzücüdür” dedi

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e başöğretmenlik ünvanı verilişinin yıldönümü ve Öğretmenler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınlayan MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, şunları söyledi:

“Güzel ülkemizin teminatı çocuklarımızın yetişmesi ve olgunlaşmalarının mimarının öğretmenlerimiz olduğunu her daim hatırımızdan çıkarmamalıyız.

Türk evlatlarının küçük yaşlardan itibaren eğitim ve öğretiminin her anında; onların elbette göz nuru, merhameti ve nasihatleri bulunmaktadır.

Tüm bu gerçekleri bilmemize rağmen elleri öpülesi öğretmenlerimizin fedakar çalışmalarına rağmen sorunlarının da katlanarak devam ettiğini görmek üzücüdür. Her Türk insanının üzerinde büyük hakkı bulunan öğretmenlerimizin haklarını ödeyebilmemiz mümkün değildir.

Melun 15 Temmuz kalkışmasının akabinde eğitim müessesesinin ehil ellerde yönetilmediğini görmek de hepimizi derinden etkilemiş bulunmaktadır. Görevden uzaklaştırılan on binlerce öğretmenin varlığı, evlatlarımızı geçtiğimiz süreçte kimlere teslim ettiğimizin de acı bir göstergesi olmuştur. Bu nedenle öğretmen yetiştirmede hataların artık geride bırakılması elzem hali gelmiş bulunmaktadır. Elbette böylesine kutsal bir mesleğin mensuplarını yetiştirmek adına hizmet verenler çok daha dikkatli olmak mecburiyetindedirler.

Yurdumuzun her bir köşesinde azim ve sabır göstererek fedakarca görev yapan öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlarken, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal eden ve terör saldırılarında hayatlarını kaybeden şehit öğretmenlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyorum.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.