MHP Ankara’dan Özbek çocuklara sağlık desteği

MHP Ankara’dan Özbek çocuklara sağlık desteği

Milliyetçi Hareket Partisi Ankara İl Başkanlığı, Pursaklar’da yaşayan Özbek ailelerin çocuklarına gönüllü doktorlar aracılığıyla sağlık desteğinde bulundu

Milliyetçi Hareket Partisi Ankara İl Başkanlığı, Pursaklar’da yaşayan Özbek ailelerin çocuklarına gönüllü doktorlar aracılığıyla sağlık desteğinde bulundu. Afganistan’da Taliban zulmünden dolayı topraklarını terk ederek Pursaklar’a yerleşen Özbek Türk’ü çocuklar ve ailelerinin devlet desteğinden mahrum olması karşısında harekete geçtiklerini belirten MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, yoğun istek üzerine öncelikle çocukların sağlık muayenelerinin gerçekleştirildiğini bildirdi.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan MHP Ankara İl Başkanı Fatih Çetinkaya, şunları söyledi:

“Pursaklar İlçe Teşkilatımızın belirlediği yerde gönüllü doktorlarımızla hasta olan Özbek Türk’ü çocuklarımızı sağlık kontrolünden geçirdik. Kadın Kolları İl Başkanımız sayın Çiğdem Çelik, Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarımız ve Pursaklar İlçe Teşkilatımızın mensuplarının nezaretinde devletin şefkat elinin uzanmadığı bu küçücük soydaşlarımızın feryadına kulak verdik ve yaralarına merhem olmaya çalıştık. Sağlık hizmeti verilmesi konusunda desteği olan her bir kardeşimizden Allah razı olsun.”

“SOYDAŞLARIMIZA ŞAŞI BAKMAKTAN VAZGEÇİLSİN”

Bütün çocukların sağlıklı yaşamalarının en tabii hakları olduğunu söyleyen MHP Ankara İl Başkanı Çetinkaya, hükümeti Türk soydaşlarımıza şaşı bakmaktan vazgeçmeye davet ederek şöyle dedi:

“Başta Pursaklar olmak üzere Ankara’nın çeşitli semtlerinde Özbek kardeşlerimizin çok zor şartlarda hayata tutunmaya çalıştıklarını biliyoruz. Sağlıksız konutlarda yaşayan bu insanlarımıza ne acıdır ki, diğer mültecilere tanınan haklar tanınmıyor. Suriye’den gelen mültecilere tanınan hakların Özbek kardeşlerimize tanınmaması tam bir çifte standarttan başka bir şey değildir.

Hükümet yetkililerini aramızda vatandaşların desteğiyle ayakta durmaya çalışan Özbek kardeşlerimize en kısa zamanda kimliklerini, sağlık ve eğitim öğretim haklarını vermelerini talep ediyoruz. Devletimiz bu soydaşlarımıza şefkat elini mutlaka uzatmalıdır, Türk Devleti kendine sığınan bu Özbek kardeşlerimizi ve onların çileli çocuklarını daha fazla mağdur etmemelidir.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.