MHP Aydın İl Başkanı Levent İlter'den Açıklama

MHP Aydın İl Başkanı Levent İlter'den Açıklama

MHP Aydın İl Başkanı Levent İlter'den yazılı bir açıklama yaptı.

İlter'in Açıklaması Şöyle:

20 Ocak 2018 tarihinde Türk Devletinin ‘’Zeytin Dalı’’ adı ile  ile Afrin’e yönelik düzenlediği harekat haklıdır, yerindedir, meşrudur.

Namlunun doğrultulduğu, hedef ülke haline getirilen Türkiye Cumhuriyeti’ne yönelik güney sınırlarımızda konuşlandırılan, başta ABD tarafından desteklenen, teçhiz edilen terör örgütlerinin imha edilmesi bekamız açısından son derece elzemdir, zaruridir.

15 Temmuz darbe girişimini tertipleyen küresel terörist devlet ABD, Suriye topraklarında DAEŞ’ le sözde mücadele kapsamında binlerce silah yüklü tırla (4900) PYD-YPG/KCK/PKK terör örgütlerini besleyerek güney hudutlarımızı adeta bir terör koridoruyla kuşatmış, dost ve müttefik bir ülke olmaktan da uzun zaman önce çıkmıştır.

Terör örgütlerine silah verenin de, 15 Temmuz’da ülkemizi bir kaosa, iç savaşa, işgale sürükleyecek olan darbe girişiminin arkasında bulunanın da ABD olduğu hatırdan çıkarılmamalıdır.

15 Temmuz’un savuşturulması ve TSK’nın bünyesindeki habis urlardan arınmasıyla da Türk Devleti her zamankinden daha da güçlenerek Fırat Kalkan Harekatı ile sınır ötesi başarılı bir operasyona imza atarak terör koridorunu durdurmuş çokuluslu teröristleri Fırat’ın batısına geçirmemiştir.

Esat’ın ülkesi ülke olmaktan çıkmış, yakılmış, yıkılmış, parçalanmış ve otorite yitirilmiştir. Küresel güçlerin ve maşaları olan terör örgütlerinin ülke içerisinde lokal hakimiyet alanları oluşmuş neticesinde huzur ve istikrar kalmadığı gibi başta ülkemiz olmak üzere komşu ülkeleri tehdit eder hale gelmiştir.

Mesele budur. Ancak Türkiye Cumhuriyeti Devleti, milleti ve ordusuyla kararlıdır, tehdit ortadan her ne pahasına olursa olsun kaldırılacaktır, umutsuzluğa asla yer bulunmamaktadır. Dört bir yanımız zorluklar ve tuzaklarla dolu olsa da, millet olma vasfını kazanmış olan ve her türlü tedhiş, saldırı ve fetret devirlerini de aşarak bin yıldır bu topraklarda siyasi ve sosyal varlığını sürdürebilmiş olan son Türk Devletinin yeni bir evreye geçtiği, geçmişin tüm vesayet ve prangalarından kurtularak tarihsel misyonuna, gücüne ve kudretine erişeceği malumumuz ve ilanımızdır.

İçeride ve dışarıda her türlü hainliğin kökü kazınacaktır. Hiçbir güç Türk Devletinin önünde duramayacaktır. Yenikapı ruhuyla, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile milli devlet-güçlü iktidar tesis edilecektir.

15 Temmuz’dan sonra bambaşka bir Türkiye gerçekliği vardır. Milli ruh şahlanışa geçmiştir. İçerideki kriptoların bağırışları milli irade tokadını yemekte ve yemeye devam edecektir.

Fırat Kalkan Harekatından sonraki Zeytin Dalı harekatı bu uyanışın, bu dirilişin, bu yükselişin müjdecisidir.

Cumhurbaşkanımızın ifadesi ile batıdan yani Afrin’den başlayarak Membiç ve devamla Irak sınırına kadar olan koridor süpürülecek ve terör temizlenerek yerle yeksan edilecektir.

Suriye iç savaşının başlamasından günümüze MHP Lideri Sn.Devlet Bahçeli’nin Suriye’ye yönelik söyleye geldiği tavsiye ve uyarılar devlet politikası haline gelmiş, haklılığı ortaya çıkmıştır. Liderimizin harekata yönelik açıklamalarından görüleceği üzere; iyi planlanmış bir operasyon yapılmıştır. Diplomasi iyi işletilmiştir, askeri harekat boyutu icra edilmekte ve başarılı bir kamuoyu oluşturulmuştur.

Hatırlatmak isterim ki;

6 Ağustos 2012 tarihinde MHP Lideri şu ikazlarını tarihe kayıt düşürmüştü…

‘’Terör olaylarının ve sınır geçişlerinin engellenmesi için batı ucu Afrin’i ve doğu ucu da Kandil’i içine alacak şekilde bir güvenlik kuşağı oluşturulmalı, Kandil yerle bir edilerek teröristlerin yuvalandıkları inlerin ve yerlerin bir an önce yok edilmesi…’’

Milli meseleler, milli mutabakat gerektirir. Önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben düsturunu şiar edinen Milliyetçi-Ülkücü Hareket, Türk Devletinin, Türk Milletinin, Türk Ordusunun, hükümetinin ve milli iradenin saflarında olmaya devam edecektir.

Her kim bunun aksini söyler ise, terörün partisi ile aynı kulvarda yürüyeceğini de bilsin. ABD’nin gayri meşru çocukları kaybetmeye mahkumdur…

Var olsun Türk Devleti!

Var olsun Türk Milleti!

Var olsun Türk Ordusu!

Unutulmasın ki; Ordu, bütün Türk Milletidir!

Allah ordumuzu muhafaza ve muzaffer eylesin.

Saygılarımla.

 

Levent İlter

MHP Aydın İl Başkanı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.