MHP Balıkesir'den Tepki: Densiz Barzani'ye Haddini Bildirecek Güçteyiz!

MHP Balıkesir'den Tepki: Densiz Barzani'ye Haddini Bildirecek Güçteyiz!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Balıkesir İl Başkanı Suat Par, Kerkük'te ve Kuzey Irak'ta yapılacak refanranduma tepki gösterdi.

Kerkük'de ve Kuzey Irak'ta Kürtlere bağımsızlığın kapısını açacak Barzani referandumuna MHP'den tepki sert tepki geldi. Milliyetçi Hareket Partisi Balıkesir İl Başkanı Suat Par basın açıklaması yaptığı basın açıklamasında şöyle konuştu:

"Kerkük te yapılacağı açıklanan referandum, dün Türkiye'nin himayesine el etek öpen Barzani, küresel işbirlikçileri tarafından şımartılmış, geçmiş dönemlerde Türkiye'de gelişleri esnasında iktidar partisi kongresinde gurur duyulduğu ifadeleriyle alkışlatılan Barzani, bin yıldır bölgede yaşayan Türk nüfusunu ve ardından gelecek olan bölgesel karışıklığın önünü açmak adına bu açıklamayı yapmıştır. Ancak bu tutumundan vazgeçmemesi halinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti, soydaşlarımızın tarihi kazanımlarını korumak için bölgeye müdahale hakkını kullanacaktır. Densiz Barzani'ye haddini bildirecek güçtedir. Kerkük Türk vatan toprağıdır ve bunun böyle ilelebet kalması için hiç bir fedakarlıktan asla kaçınılmayacaktır. Ülkücü hareket Bahçeli'nin yön vereceği şekilde talimatlarını tam ve eksiksiz yerine getirecektir" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.