MHP BURDUR’DA İLK ADAY ADAYI HİKMET ÖKTE

MHP BURDUR’DA İLK ADAY ADAYI HİKMET ÖKTE

MHP Burdur İl Başkanlığında bir basın toplantısı düzenleyen Hikmet ÖKTE, MHP’den milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

MHP Burdur İl Başkanlığında bir basın toplantısı düzenleyen Hikmet ÖKTE, MHP’den milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

MHP Burdur İl Başkanlığında yapılan adaylık açıklaması toplantısını İl Başkanı İbrahim Sakızcı ile yapan Hikmet Ökte şu açıklamayı yaptı: “7 Haziran Pazar günü yapılacak olan 25. dönem milletvekilliği seçiminde sizlerin huzurunda MHP'den aday adaylığımı açıklamak için bulunmaktayız. Öncelikle, ülkemiz ve milletimiz için çok önemli bu seçimin ülkemize ve ilimize hayırlar getirmesini dilerim. Neden milletvekili aday adayı olduğumu kısaca açıklamak istiyorum: 1- Siyasi tecrübe ve bilgiye sahip, teşkilat başkanlığı yapmış bir MHP'li olarak hizmet noktasında nasıl bir hizmetin alınacağını bilen, Ankara ve Burdur bazında her konuya vakıf bir kardeşiniz olarak milletvekili aday adayı oldum. 2- Halkın içinden bir kardeşiniz olarak mesleğim, işim "hizmet sektörü" olduğu için halkımla iç içe olduğumdan dolayı aday adayı oldum. 3- Yıllardır siyasetiyle uğraştığım Burdur ilimizin tüm ilçe, belde ve köylerinin sorunlarını yakından bildiğim ve bu konuda iddialı olduğum için milletvekili aday adayı oldum. 4- Aç yatarken açla, tok yatarken tokla, iyi günde kötü günde vatandaşımla olmak, sizin içinizden bir kardeşiniz, akrabanız, partiliniz yani siz olmak için milletvekili adayı oldum. 5- Burdurumuzu kalkındırmak, ilerletmek için tüm sivil toplum kuruluşu, siyasi partilerle birlik ve beraberlik içerisinde tüm ilçe, belde ve köylerimizle birlikte çalışmak için aday adayı oldum. 6- Siyasi tecrübemle tüm bürokrasi, devlet kurum ve kuruluşlarıyla iç içe çalışabileceğim için aday adayı oldum. Ülkemi, ilimi çok seviyorum ve hizmet etmek istiyorum. Hiç bir siyaset farkı gözetmeksizin Burdur'uma hizmet etmek için aday adayı oldum. Takdir hemşehrilerimindir.” Hikmet Ökte, 1964-Bucak doğumlu ve Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu mezunu. Burdur’da bir serbest muhasebe ve sigorta şirketini yöneten Ökte, çeşitli STK’lerin de üyesi olarak aktif görev yapıyor. 2000 yılındaki kongrede MHP Burdur İl Başkanı seçilen Ökte’nin MHP-DSP-ANAP Koalisyon Hükümeti sırasında Burdur için önemli çalışmaları oldu. Daha sonra iki defa milletvekili adayı olarak seçime girdi, kaybetmesine rağmen teşkilatlardan asla kopmadı.  

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum