MHP BURSA KADIN KOLLARI GENÇLERİMİZ ATEŞ ÇEMBERİNİN ORTASINDA

MHP BURSA KADIN KOLLARI GENÇLERİMİZ ATEŞ ÇEMBERİNİN ORTASINDA

MHP Bursa İl Başkanlığında düzenlenen basın açıklamasına çok sayıda partili ve basın mensubu katıldı.

Başkan Semra Doğan yaptığı açıklamada

‘’Şüphesiz başta anne ve kadın olmamızın bize yüklediği sorumluluklar nedeniyle, bizim en büyük hassasiyetimiz geçlerimiz ve çocuklarımızdır. Bu bağlamda geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın içinde bulunduğu durum, bugün geldiği nokta itibariyle bizleri derinden yaralamaktadır.

GENÇLERİMİZ ATEŞ ÇEMBERİNİN ORTASINDA SAVAŞ VERİYOR ADETA !!!

Geleceğimizin mimarı olan gençlerimiz; Keskin siyasi kutuplaşmaların, son altı yılda yedi kat artış gösteren madde bağımlılığının, yap-boz tahtasına dönmüş eğitimde ki karmaşanın, özellikle üniversiteli gençler arasında hızla artan işsizliğin ve belki de en önemlisi bir türlü önü alınamayan gıda terörünün oluşturduğu ateş çemberinde, adeta savaş verir duruma gelmiştir.

Türkiye’de madde bağımlılığına başlama yaşı son açıklanan raporlara göre 11’e kadar düşmüş, hatta 5-10 yıl içinde gençler arasında toplu ölümlere sebep olabilecek boyutlara ulaşmıştır maalesef… Yap-boz tahtasına dönen eğitim sistemi ise beraberinde ‘ üniversiteli işsizler ordusu ‘ nu getirmiştir. Bir türlü önü alınamayan ve giderek artan ‘gıda terörü’ ile çocuklarımızın yarınlarında ne tür hastalıklarla mücadele edeceği bir muammadır ‘’ dedi.

Doğan açıklamasının devamında ise ‘’Gençlerimizin hiç olmadığı kadar mağdur olduğu AKP hükümeti döneminde, çocuklarımızın içinde bulunduğu durumda bir o kadar vahim tablolar sergilemektedir ne yazık ki…

AKP hükümetinin yıllardan beri uyguladığı yanlış politikalar, özellikle çocuk evlilikler, çocuk işçiliği ve cinsel istismar vakalarında yaşanan artışlar şeklinde kendini göstermektedir.

Kayseri, Karaman, Aydın ve Rize’de çocuk istismarı ile ilgili çıkan haberler, eğitim sisteminin içinde bulunduğu çürümüşlüğü gözler önüne sermektedir. Son dönemlerde giderek artan her türlü çocuk istismarı, bizlerde olduğu gibi toplumda da infial yaratmıştır. Hükümetin ard arda patlak veren bu tür çocuk istismarlarında acil önlem alması, toplumun vicdanını rahatlatması gerekirken ‘Aile ve Sosyal politikalar Bakanı Sema RAMAZANOĞLU ’nun -Buna bir kere rastlanmış olması hizmetleri ile ön plana çıkmış bir kurumumuzu karalamak için gerekçe olamaz - diyerek; yaşanan bu insanlık dışı olayı Türkiye kamuoyuna anlatmaya çalışması, hükümetin çocuk istismarına zemin oluşturan politikalarını bir kez daha gözler önüne sermiş, vicdanları yaralamıştır!

Bu bağlamda MHP Bursa İl Kadın Kolları olarak ‘'Bir kereden bir şey olmaz'’ anlayışı içerisinde olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanını da derhal istifaya davet ediyoruz " dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.