MHP Çanakkale İl Başkanı İsmet Balkan'dan Şehit Savcı Kiraz İçin Taziye Mesajı

MHP Çanakkale İl Başkanı İsmet Balkan'dan Şehit Savcı Kiraz İçin Taziye Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çanakkale İl Başkanı İsmet Balkan İstanbul Çağlayan Adliyesinde teröristlerce Şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz için bir taziye mesajı yayınladı.

Balkan yayınladığı mesajında şöyle dedi:

Çanakkale Milliyetçi Hareket Partisi olarak Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda yaşanan terör eylemini lanet ile kınıyoruz.

Tunceli Ovacık Cumhuriyet Başsavcısı iken suikasta kurban giden merhum şehidimiz Murat Uzun’dan sonra yeni bir acı yüreklerimize kor gibi düşmüştür. Bu hain saldırı yalnızca merhum şehidimize yönelmemiştir, bu saldırı ile birlikte Ülkemizin adalet sistemi vurulmuş, Türk adaletinin kanı akmış, demokrasi hedef alınmıştır. 

Toplumsal cepheleşmeleri siyasi malzeme yapmaktan medet umanlar şiddete yatırım yapmaktan vazgeçmelidirler. Milliyetçi Hareket Partisi olarak devlet birimlerini Çanakkale'de ve Türkiye'de demokratik yapımızı korumaya davet ediyoruz. İktidarın, yan kuruluşları gibi faaliyet göstermeleri halinde görevlerinde zafiyet göstermeleri kaçınılmaz olacaktır.

Türk Milleti maalesef hiç olmadığı kadar zor bir sömürülme sürecinden geçmektedir. Milliyetçi Hareket Partisinin tüm gayreti, Milletimize ait olanı, yine milletimizin sahip olmasını sağlamaktır. Ülkemiz ve Milletimiz için var gücü ile çalışan, yeni bir sürece girmek üzereyiz, tüm vatandaşlarımızı Milli değerlerimizi korumak için göreve davet ediyoruz.

Dünyanın her neresinde olursa olsun hiçbir terör eylemi kabul edilemez. Yaşanan vahşi terör eylemini bir kez daha Çanakkale Milliyetçi Hareket Partisi olarak lanetliyoruz. Görevi başındayken hainlerin saldırısıyla şehit düşen Savcı Mehmet Selim Kiraz’a Cenab-ı Allah’tan rahmet; ailesine, mesai arkadaşlarına ve hukuk camiasına sabır ve başsağlığı diliyoruz.

 

İsmet BALKAN
Milliyetçi Hareket Partisi Çanakkale İl Başkanı

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.