MHP ÇUBUK İLÇE BAŞKANI ÇUBUK KENT KONSEYİ AMACININ DIŞINA ÇIKMIŞTIR

MHP ÇUBUK İLÇE BAŞKANI ÇUBUK KENT KONSEYİ AMACININ DIŞINA ÇIKMIŞTIR

İllerde ve ilçelerde kanun kapsamında kurulan faaliyet gösteren Kent Konseyleri;

 

İllerde ve ilçelerde kanun kapsamında kurulan faaliyet gösteren Kent Konseyleri;
Kent vizyonunun ve hemşehrilik bilincinin geliştirilmesi, kentin hak ve hukukun korunması, sürdürülebilir kalkınma, çevreye duyarlılık, sosyal yardımlaşma ve dayanışma, saydamlık, hesap sorma ve hesap verme, katılım, yönetişim ve yerinde yönetim ilkelerini hayata geçirmeye çalışmayı amaç edinmek görevidir.

Merkezi yönetimin, yerel yönetimin, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarının ve sivil toplumun ortaklık anlayışıyla, hemşehrilik hukuku çerçevesinde buluştuğu; kentin kalkınma önceliklerinin, sorunlarının, vizyonlarının sürdürülebilir kalkınma ilkeleri temelinde belirlendiği, tartışıldığı, çözümlerin geliştirildiği ortak aklın ve uzmanlaşmanın esas olduğu demokratik yapılar ile yönetişim mekanizmalarını ifade eder.

Aralık 2014 tarihinde Çubuk İlçesi Kent Konseyi kuruluşunu bu misyon ve vizyonla yapmış ve göreve başlamıştı. Maalesef, üzülerek şunu ifade etmek isteriz ki; zamanla kuruluşundaki misyon, vizyon ve amacından uzaklaşarak, siyasi bir kurumun yan kuruluşu haline gelmesini üzülerek izledik.

Çubuk İlçe Kent Konseyi Yönetimindeki bu misyon ve vizyon kaymaları görerek Yürütme Kurulundaki istifalara da zamanla şahit olduk. Bu istifalar sadece Yürütme Kurulu ile kalmayıp, Kadın Meclisi ve Gençlik Meclisinde de yaşanmıştır. Tüm bunlar Çubuk Kent Konseyi Yürütme Kurulunun yanlış ve yandaş yönetimi benimsemesinden kaynaklandığını son zamanlarda daha net görmekteyiz.

Milliyetçi Hareket Partisi Çubuk İlçe Teşkilatı olarak son zamanlardaki organizasyonlara davet edilmememiz, yapılacak kongrelere kurumsal olarak davet edilmemiz tüm bunları alenen ortaya koymaktadır.

Lakin sebep ne olursa olsun Çubuk Kent Konseyinin ufak hesaplar, şahsi kaprisler, siyasi kuruluşların yan kuruluşu gibi çalışmaları ilçemize yakışmamaktadır.

Ve daha önce Çubuk Kent Konseyi Yürütme Kurulunda istifa eden arkadaşlarının beyanatlarından da algıladığımız kadarı ile de kurumsal yapının, divan tutanaklarının dahi imza altına alınmadan, dostlar düğünde bayramda görsün şeklinde yapılan göstermelik kongreler ve toplantılar olacaksa zaten bu gibi kuruluşlardan ilçemiz ve ilçe halkımız adına hiçbir şey beklenmez, beklenmemektedir.

İlçede yaşayan kitlelere, siyasi ve sivil kuruluşlara, öncelikle kamu kuruluşlarının sonrada bu tür kuruluşların öncelikle saygı çerçevesinde objektif ve tarafsız olması gerekmektedir.

Çubuk Kent Konseyi şayet kanun kapsamında belirlenen amaçlar dışında vizyon ve misyon edinecek ise, isminin önüne yan kuruluşu olduğu siyasi kuruluşun adını da yazmaları çok daha etik ve güzel olacaktır.

Çubuk ilçe Halkımıza Saygılarımla…

Adem KİSECİK

MHP ÇUBUK İLÇE BAŞKANI

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.