MHP Çubuk'tan Basın Açıklaması

MHP Çubuk'tan Basın Açıklaması

MHP ÇUBUK İLÇE BAŞKANI Adem KİSECİK, tüm İslam Alemi’nin Hicri Yılbaşını tebrik ederek hayırlara vesile olmasını temenni etti…

KİSECİK’’yapmış olduğu açıklamada; Hicri Yılbaşı, Peygamber efendimizin Mekke’den Medine’ye hicretini esas alan Hicri Takvim’in başlangıcıdır.

Takvimin ilk ayı ise Aşure ayı olarak da adlandırılan Muharrem ayıdır.
Muharrem Ayı, bünyesinde önemli olayları barındırmaktadır. İslam tarihinde dönüm noktası sayılabilecek olayların yaşandığı önemli bir ay olan Muharrem Ayı; içerisinde yer alan paylaşmanın, şükretmenin, bereketin adı olan Aşure Günü’nün ilahi bereket ve feyzinin yanı sıra, ‘Zulme boyun eğmeyen, adaletin ve doğruluğun yanından ayrılmayan Peygamber efendimizin sevgili torunu Hz. Hüseyin’in Kerbela’da şehid edilmesi hüznünü de barındırmaktadır.

Kerbela şehitlerini rahmetle anarken, Muharrem Ayının, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın daha da pekişmesine, dünya üzerinde barış, huzur ve mutluluk tohumlarının yeşermesine, gözyaşı, zulüm ve yaşanan olumsuzlukların sona ermesi temennisi ile Böylesine güzel bir aya girmenin sevinci ve mutluluğu ile tüm hemşerilerimizin ve İslam Alemi’nin Hicri Yılbaşını tebrik eder, hayırlara vesile olmasını dilerim ..
Adem KİSECİK
MHP ÇUBUK İLÇE BAŞKANI

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.