MHP Çubuk'tan Kurban Bayramı Mesajı

MHP Çubuk'tan Kurban Bayramı Mesajı

MHP Ankara Çubuk İlçe Başkanı Adem Kisecik İslam alemi olarak bir mübarek kurban bayramını daha idrak etmek üzereyiz.

Adem KİSECİK'in Mesajı:

İslam alemi olarak bir mübarek kurban bayramını daha idrak etmek üzereyiz. 
Öncelikle, bu önemli ve anlamlı günlerin ülkemiz, milletimiz, bütün İslam alemi ve insanlık için hayırlara vesile olması dileklerimi ifade etmek istiyorum
Millet olarak; sevgi ve hürmetin, yardımlaşma ve dayanışmanın, inanç ve ihlâsın eşsiz örneklerine şahit olacağımız mübarek Kurban Bayramı’na ulaşmanın heyecanı içindeyiz. Bilindiği üzere bayramlar, iyilik ve güzelliklerin harmanlandığı, sevinç ve mutlulukların paylaşıldığı müstesna günlerimiz, diğer yandan da, kin, nefret ve düşmanlık gibi kötü duyguların köreltildiği, dostluk ve kardeşlik bağlarının pekiştirildiği ortamlardır. 
İnancımız, erdemlerin en üstünü olarak; gelmeyene gitmeyi, vermeyene bağışlamayı ve kötülük edene iyilikle mukabele etmeyi öğütlemişken, bayramlarda kucaklaşmanın, küslerin barışmasının manevi bir yükümlülük olduğu unutulmamalıdır. 
Vatandaşlarımız arasındaki karşılıklı ikram ve iltifatlar, güzel söz ve dilekler, iyi niyet ve anlayışlı yaklaşımlar kardeşlik duygularını perçinleyerek, birlikte yaşama iradesine çok değerli katkılar sağlayacağına inanıyorum.
Bin yıldır sevinçte ve tasada, zaferde ve mağlubiyette, mutluluk ve üzüntüde bir araya gelerek sağlam ve ayrılmaz bir bütün oluşturmuş olan Türk milletinin bütün fertleri, sadece bayramlarla sınırlı kalmadan, her zaman ve her daim birlikte olmanın azami sorumluluğunu yerine getireceklerdir.
Türk milletini oluşturan fertler arasına ekilmek istenen nifak tohumlarının, kardeşlik bağında ayrılık olarak yeşermemesi için herkesin bilinçli ve sorumlu davranması gerekmektedir.
Ayrıca; Mübarek topraklarda hac farizasını yerine getiren Müslüman kardeşlerimizin Allah ibadetlerini kabul etsin. Kabe'de Arafat'ta, Mina'da, Müzdelife'de yaptıkları duaları makbul eylesin. Bütün hacılarımızın hayırlısı ile memleketlerine dönmelerini, sevenlerine kavuşmalarını temenni ediyorum. 
Bu duygu ve düşüncelerle, her yöresiyle ve kesimiyle bir bütün olan aziz milletimizin, Çubuk’lu hemşerilerimizin mübarek Kurban Bayramını kutluyor, bu kutlu günlerde sonsuza kadar bir arada yaşamayı temenni ediyor, bütün vatandaşlarımıza sağlık, huzur ve mutluluk diliyorum. 
Kurban Bayramı'nın Milletimizin diriliğine, mazlumların kurtuluşuna, insanlığın huzur, barış ve hidayetine vesile olmasını diliyorum.
Adem KİSECİK
MHP ÇUBUK İLÇE BAŞKANI

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.