MHP Etimesgut'dan 30 Ağustos Mesajı

MHP Etimesgut'dan 30 Ağustos Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi Ankara Etimesgut İlçe Başkanı Mustafa Ulusoy, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurtuluşu ile taçlanan zaferler ayı Ağustos’ta ecdatla bir kere daha gurur duyduklarını söyledi.

6 Ağustos 1071 Malazgirt Zaferi ve 26 Ağustos 1922 Büyük Taarruzun yıldönümü olan 26 Ağustos 2016 Cuma günü Milliyetçi Hareket Partisi Etimesgut İlçe Başkanı Mustafa ULUSOY Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

“İstiklalini, kararlı azmi ile kurtaracağına inanan aziz Türk milleti ile ordusunun tam 94 yıl önce, 26 Ağustos 1922 günü, düşman kuvvetlerine yönelik başlattığı taarruz, Türk milletinin kararlılığının, mücadele azminin ve hür yaşama iradesinin açık bir kanıtıdır.

15 Temmuz gecesi olduğu gibi, 30 Ağustos Zaferiyle milletimiz, kendi iradesi ve rızası dışında dayatılan her türlü plan ve oyunu, iman ve inancıyla bozabileceğini o gün de göstermiştir. 945 yıl önce, Sultan Alparslan'ın 26 Ağustos 1071 tarihindeki Malazgirt Zaferiyle vatan haline gelen Anadolu'nun, yine bir 26 Ağustosta başlayan kutlu taarruzla, hiçbir güç tarafından ele geçirilemeyeceği kararlı bir şekilde gösterilmiştir.

Biri Anadolu’yu Türklere açan ve diğeri tescil eden her iki zaferin Ağustos ayında gerçekleşmesinin anlamı büyüktür. Yine bu ay içinde gerçekleşen Otlukbeli, Çaldıran, Mercidabık, Mohaç Savaşları Türk Milletinin vatanına, devletine ve milletine olan inancının en büyük göstergeleridir.” Ağustos ayını “Zafer Ayı” yapan da bu üstün başarılar olduğunun altını çizen ULUSOY Ağustos ayı Türkler için başarının, kazanmanın ve zaferin adıdır. Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hiç bir zafer gaye değildir. Zafer, ancak kendisinden daha büyük olan gayeyi elde etmek için gereken en belli başlı vasıtadır. Gaye, fikirdir. Bir fikrin istihsaline dayanmayan bir zafer payidar olamaz.”

Sözlerinde anlamını bulduğu gibi bu başarıyı sağlayan yüksek fikirlerin,milli duyguların, millet sevgisinin ve Türklük ruhunun yaşatılması ve yüceltilmesi Milletçe temel hedefimiz olmalıdır. Türk Milleti, tarih boyunca nice zorluğu, nice musibet ve melaneti aşmayı bilmiştir.Nice şanlar almış, nice canlar vermiştir. Maalesef ki; Her gün şehit versek de, her gün terörün hain ve rezil yüzüyle karşılaşsak da, umutsuzluk, milletimizin birliğinin ve beraberliğinin önüne geçemeyecektir.”

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin “Türkiye terörizmin kökünü kazıyacaktır.” sözünü hatırlatan Mustafa ULUSOY “Unutulmasın ki, varlığımızın güvencesi 30 Ağustos Zaferi ve taarruz ruhudur. Ve bu ruh hala içten içe kaynamakta, açığa çıkmak için uygun ortam ve zamanı beklemektedir”.

Zira; Yiğitlik ve kahramanlıkla şahlanmayan milletler, ebedî bir karanlığa mahkûmdurlar.Bu duygu ve düşüncelerimiz doğrultusunda; Malazgirt'ten bu güne, vatan toprağını kanıyla sulamış tüm şehit ve gazilerimizi rahmet,minnet ve dualarla anarken,Gün, bir ve diri olma günüdür dedik. Bu düşüncelerle, Etimesgutlu hemşerilerimizin, buruk da olsa, 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlar, yaklaşmakta olan Kurban Bayramının da hayırlar getirmesini niyaz ederim.

Milliyetçi Hareket Partisi Etimesgut İlçe Başkanlığı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.