MHP ETİMESGUT'TAN BİRLİK ÇAĞRISI

MHP ETİMESGUT'TAN BİRLİK ÇAĞRISI

MHP Etimesgut İlçe başkanı Mustafa Ulusoy son günlerde zirve yapan terör olaylarına ilişkin açıklamalarda bulundu.Ulusoy açıklamasında Türk milletini birliğe davet ederken AKP hükümetini terörle etkin bir şekilde mücadeleye çağırdı.

MHP Etimesgut İlçe başkanı Mustafa Ulusoy'un açılaması şu şekilde

"20 Haziran’dan itibaren artarak devam eden terör saldırıları, milletimizin sabrını tüketmiştir. Kahraman vatan evlatlarımızın her gün gelen şehit haberleri acımızı artırmış ve öfkemiz dayanılmaz boyutlara ulaşmıştır.

 

 

Ateş, düştüğü yeri yakmakla kalmayıp ,milletimizi de kahretmeye devam etmektedir.

Gencecik yaşında, uğruna canını verdiği vatan toprağına düşen şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize başsağlığı ve sabır diliyoruz.

 

Artık sözün bittiği yere gelinmiş;Milletçe, her şehidimizin ardından yayınladığımız kınamalar,taziyeler yetersiz kalmaya başlamıştır.

 

Sessizce  acımızı içimize gömerek yaşamaya çalıştığımız üzüntümüz dayanılmaz boyuta ulaşmış, vatandaşlarımızın saldırılara karşı tepkisi ve şehitlerimizin acısıyla ortaya çıkan  öfkeyi kontrol etmek imkansızlaşmıştır.

 

Sokağa taşmaya başlayan öfkeyi ve infialı durdurmak, milletimizi yaralayacak bütünlüğümüze zarar verecek durumlara karşı sukuneti sağlamak biz siyasi partilerin boynunun borcudur.

Ülkemizin her yanında milletimizin ortaya koyduğu milli tepkiyle verilen mesajın herkes tarafından tam algılanmış olmasını dileriz.

Milletimizin sabrı tükenmiştir. Terörle   hak ettiği biçimde mücadele etmek ve kökleri uzantıları nereye dayanırsa dayansın kararlılıkla köklerini kurutmak uzantılarını kopartmak dışında başka bir yöntem kalmadığından ;

Hükümet , devam ede gelen siyasi süreçleri  geride bırakarak, bölücü terörü tamamen ortadan kaldıracak etkili yol ve yöntemleri öncelikle hayata geçirmeli, ülke genelinde milletimizin can ve mal güvenliğini sağlamalı, devletimizin bekasını tartışma götürmez biçimde güvence altına almalıdır.

Milletimizi; Bölücü terör saldırılarına karşı tepki ve öfkelerimizi ortaya koyarken, içinden geçtiğimiz karanlık ve puslu günlerde sükunete ve sağduyuya,

 

Siyasi partilerimizi;Büyük bir hassasiyet ve tarihi sorumlulukla davranmaya,Hükümeti;Terörle mücadelede devletimizin bütün imkan ve kabiliyetini en etkili biçimde kullanarak bölücü terör tehdidini acilen ve tamamen ortadan kaldırmasını bekliyoruz.

 

Milliyetçi Hareket Partisi olarak yaşadığımız bu zor günlerde tüm sabrımızla,gayretimizle çalışarak kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceğiz. Takdir Yüce Türk milletinindir.

Başkanlık hevesi uğruna hükümet kurdurtmayıp bu günleri yaşatanlara (Kendi itiraflarıdır) , seçimlerde gerekli dersi veremeyeceksek;sokaklarda sabahlara kadar “şehitler ölmez vatan bölünmez” diye niçin yürüdük ?

Çünkü;Bunlar, hataları yanlışları su götürmez bir şekilde ortaya çıktığında bizi kandırmışlar diyenler,çözüm süreci diye milleti uyutanlar bu gün pkk’nında kandırdığını (silah yığınaklarını biliyorduk ama biz iyi niyetliydik görmek istemedik Bülent Arınç) 13 yılın sonunda terörün beslenmesini bu hale getirenlere yetki verilir ve onlarda yeni anayasa yaparlarsa, işte o zaman canlarımız toprağa düşmeye devam eder VATAN bölünür.

Bu nedenle;yenilenecek seçimler AKP için “Başkanlık”,CHP için “Halkların eşitliği”,HDP için “Özerklik ve ayaklanmadır.

MHP için ise “Vatan, millet,mukaddesat,birlik ve beraberliğimizin devamıdır”

Bu seçimde oylayacağın meclise gönderilecek vekiller değil  “Ya İstiklal Ya Ölümdür”. Cumhuriyet kurulurken  cephelerde savunmak zorunda kaldığın istiklalini şimdi oy sandıklarında savunacaksın.Tüm vatandaşlarımızın sandığa giderken bu hassasiyeti yaşayacağından emin olarak bir kez daha şehitlerimize yüce mevlam’dan Rahmet,kederli ailelerine sabırlar dilerim

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum