MHP İl Başkanı Sebahattin Kılıç’tan 10 Kasım mesajı

MHP İl Başkanı Sebahattin Kılıç’tan 10 Kasım mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi Mersin İl Başkanı Sebahattin Kılıç, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Kılıç mesajında, Atatürk’ün mirası Türkiye Cumhuriyeti’nin emin ellerde olduğunu ifade etti.

MHP Mersin İl Başkanı Sebahattin Kılıç’ın 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası münasebetiyle yayınladığı mesaj şöyle:

“Ebediyete uğurlayışımızın 78’inci sene-i devriyesinde Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü hasret, minnet, hürmet ve özlemle anıyoruz.

Ulu önderimiz Atatürk; şanlı tarihimizde sergilediği asla pes etmeyen, inançlarından taviz vermeyen bir mizaç ve sarsılmaz iradesiyle bildiklerini söylemekten korkmayan, vatan ve milleti için her türlü fedakarlıklarda bulunan kişiliği ile geleceğimize ışık tutmuştur.

Aziz Atamız, 57 yıl süren kısacık hayatına, koskoca bir tarihi sığdırmıştır.

Gençlik yıllarından itibaren dur durak bilmeden, vatanı ve milleti için cepheden cepheye koşmuş, gönüllerde taht kurmuş, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna uzanan bağımsızlık sevdasıyla milletimize lider olmuş, herkesin kalbinde taht kurmuştur.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anlamak için önce inançlarının derinliğine, hedeflerinin yüksekliğine, ufkunun genişliğine ve Türk milletine duyduğu engin sevgiye bakmak gerekmektedir. Atatürk’ü tam anlamıyla anlayabilmek için vatanı ve milleti onun kadar sevmek ve onun kadar sahip çıkabilmek gerekmektedir.

‘Benim nâciz vücûdum elbet bir gün toprak olacaktır; fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır’ sözleriyle her faniye dünya hayatının gelip geçici olduğunu ancak yüce milletimizin sonsuza kadar ayakta kalacağı mesajını net bir dille ifade eden Atatürk, her fani gibi 78 yıl evvel hayata gözlerini yummuştur.

Ebediyete intikal edişinin üzerinden 78 yıl geçmesine rağmen, devletimizin kurucusu, ilk Cumhurbaşkanımız Atatürk’ün geride bıraktığı hatıralar, bizlere ve gençlerimize emanet ettiği büyük ve kutlu miras olan Türkiye Cumhuriyeti ve bağımsız yaşama azmi, milletimizin şuurunda ve gönlünde ilk günkü kadar taze ve dimdik ayaktadır.

Geçmişte olduğu gibi günümüzde de milli varlık ve bekamız üzerinde kirli oyunlar oynanmak istenirken, karanlık güçlerin menfaat ve parçalama üzerine kurulu hesapları projelendirilip sahnelenirken, milletimiz Ulu Önder Atatürk’ün miras bıraktığı değerlere sonuna kadar bağlı ve sadık kalmayı sürdürmektedir.

İşte Aziz Atatürk’ün geleceğe miras bıraktığı bu inanç ve azim; 7’den 70’e milletimizin her ferdinde gün ışığına yeni çıkmış bir filiz kadar taze, bir çelik kadar sağlam ve dağlar kadar güçlü, su kadar berraktır. Milletimiz, şanlı tarihinde olduğu gibi ulu önderini ebediyete uğurlayışının üzerinden geçen 78 yıl sonra da vatan ve millet sevdasını canlı tutmakta, bağımsızlık uğruna can vermekten kaçınmayacak bir rotadadır. Çünkü milletimizin yol göstericisi, hayatını vatanına ve milletine adayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür.

Bu doğrultuda, 10 Kasım’ı bir matem günü olarak görmek yerine aziz Atatürk’ü mücadeleci kişiliği ile manevi yönünü daha iyi tanıyarak ve geleceğimiz olan gençlerimize tanıtarak geçirmeli, atamızı anlamak ve anlatmak için bu günü eşsiz bir fırsata dönüştürmeliyiz.

Türk Milleti’nin umudu, Türk vatanına yeni bir çağın kapılarını aralayan, kimseyi aldatmadan, koyduğu hedeflere yılmadan yürüyen, yolundan döndürmek isteyenlere aldırmadan tüm engelleri aşmayı başaran Aziz Atatürk’ü, vefatının 78’inci yıldönümünde rahmetle anıyorum. Ruhu şad, mekanı cennet olsun.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.