MHP İstanbul İl Başkanı Sertel Selim Güven Tazeledi

MHP İstanbul İl Başkanı Sertel Selim Güven Tazeledi

Wow Otel Yeşilköy Kongre Salonun'da düzenlenen MHP İstanbul İl Teşkilatının 14. Olağan Kongresinde; İl Başkanlığı görevini yürüten Sertel Selim, güven tazeleyerek yeniden seçildi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Semih Yalçın'ın Divan Başkanlığında, "Cumhuriyet'in Yeni Yüzyılı, Türk ve Türkiye Yüzyılı" temasıyla Wow Otel Yeşilköy Kongre Salonun'da düzenlenen MHP İstanbul İl Teşkilatının 14. Olağan Kongresi; TBMM Başkanvekili Celal Adan, MHP Genel Başkan Yardımcıları Feti Yıldız ve İsmail Faruk Aksu, MYK Üyeleri, MDK Başkanvekili Niyazi Paksoy, İstanbul milletvekilleri, Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, İl ve İlçe yöneticileri, İstanbul Ülkü Ocakları Başkanı Alparslan Dogan, Belediye Meclis Üyeleri, Ülkü Ocakları Yönetimi, KAÇEP Yönetimi, STK Temsilcileri, Muhtarlar, delegeler ve partililerin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Tek liste sunulan MHP İstanbul İl Kongresinde, İl Başkanlığı görevini başarıyla sürdüren Sertel Selim, güven tazeleyerek yeniden seçildi.

BAŞKAN SERTEL SELİM'DEN İSTANBUL'U ZİLLETİN ELİNDEN KURTARMA SÖZÜ

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayıp, İl Teşkilatının bugüne kadar yaptığı çalışmaları, faaliyet ve mali raporlarının okunduğu MHP İstanbul İl Kongresinde konuşan Başkan Sertel Selim, ''Türk milletinin beka ve hürriyet namusunu, devletin egemenlik ve güvenlik haklarını, cesaretle savunuyorken, şehit düşen kahramanlarımızı, aynı şekilde bir hilal uğruna, şehadet şerbetinde içen ülkücü şehitlerimizi, rahmetle, minnetle, saygıyla anıyorum. Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçelinin takdir, talimat ve tensipleriyle İstanbul İl Başkanlığı görevini tevdi ettiği için, sonsuz şükran ve teşekkürlerimi sunuyorum. İlk günkü aşkla, son günkü gururla, bayrağı teslim edinceye kadar, dava arkadaşlarımla birlikte, büyük bir aşk ve şevkle, partimizin başarısı için, gece gündüz her eli sıkarak, yorulmadan, bıkmadan, usanmadan, çalışıyoruz ve çalışmaya aynı azim ve kararlılıkla devam edeceğiz. Hep birlikte varız. Biz; Milliyetçi-Ülkücü Hareketin mensupları; benlik davasına düşüp ziyana uğrayanlardan değiliz. Biz hakkın ve hakikatin peşinde, Liderimizin emrinde, nereye gidiyorsun diye sorduklarında Kızıl Elma’ya diyenlerdeniz. Milliyetçi-Ülkücü Hareket, ezelden ebede bağımsızlık mefkuremizin simgesi, vatan sevgisinin hiç sönmeyen meşalesi, hain nifak odaklarına karşı yıkılmayan kale, Türk milliyetçilerinin altında toplandığı çatı, ülkemizin geleceğinin temeli ve harcı, İç ve dış vesayet odaklarının korkulu rüyasıdır. Cumhur İttifakı bu milletin özü, toplumsal uzlaşımızın kökü, siyasi ve milli mücadele ruhunu zirveye taşıyan gücü, zillete düşmüş şer odaklarına milletimizin son sözüdür. Yenilenmiş kadrolarla, tazelenmiş umutlarla, tahkimi yapılan hedeflerle, perçinlenmiş birlik ve kardeşlik ruhuyla, 31 Mart 2024 Seçimlerine hazırlanacağız. Merkezi yönetimle yerel yönetimler arasında, tam bir uyumun sağlanması için elimizden gelen her çabayı göstereceğiz. ‘İstikrar ve Hizmet için, Uyumlu Yönetimle, Umutlu Geleceğe’ ulaşacağız. ‘Merkezden Yerele, İstikrarı Bozmadan Umuda Doğru’ yol alacağız. Yüce Allah’ın izniyle İstanbul’u zilletin elinden kurtaracağız. Bunları hep birlikte yapacağız, Ve elbette başaracağız. An itibariyle kongre salonunda hazır bulunan, her dava ve yol arkadaşıma, en iyi dileklerimi sunuyor, günümüzün kutlu olmasını temenni ediyorum. Ne Mutlu Türküm Diyene!" dedi.

MHP'Lİ SEMİH YALÇIN'DAN YEREL SEÇİM MESAJI

Divan Başkanlığını yaptığı MHP İstanbul İl Kongresinde, MHP Lideri Devlet Bahçeli tarafından İl Kongrelerine gönderilen mesajı okuyan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, bilgilendirme ve siyasi değerlendirmeler yaptığı konuşmasında, "İlçe ve il kongrelerini tamamladıktan sonra İnşallah MYK’mız ve Başkanlık Divan’ımız Büyük Kurultay tarihini tespit edecektir. Bu şekliyle Milliyetçi Hareket Partisi bir taraftan kongrelerini gerçekten kendisine ve siyasi geçmişine yakışır bir şekilde yaparken diğer taraftan da Sayın Genel Başkanımızın 24 Temmuz tarihinde talimatlandırdığı 'Diyar Diyar Anadolu' temasıyla yerel seçimlere de hazırlık safhasına girmiştir. Hemen hemen her ilde bu yerel seçim çalışmalarını bir tarafta kongre yaparken diğer tarafta yerel seçim çalışmalarını da eşzamanlı gerçekleştireceğiz. Öncelikli hedef yine Sayın Genel Başkanımızın yaptığı bir açıklamada ifade ettiği gibi zilletin eline düşmüş 11 Büyükşehirdir, artı deprem bölgesi illeridir, artı bunların üzerinde kalan diğer illerimizdir ama öncelikli olarak CHP’nin elinde olan 11 büyükşehir belediyesi başta İstanbul ve Ankara olmak üzere." dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.