MHP İstanbul'dan Soykırım İddiasına Sert Tepki !

MHP İstanbul'dan Soykırım İddiasına Sert Tepki !

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul İl Başkanlığı, Ermeni soykırımı iddialarına tepki gösterdi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul İl Başkanlığından Ermeni soykırımı iddialarına tepki.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul İl Başkanlığı, Ermeni soykırımı iddialarına Fatih Sultan Mehmet’in türbesi önünden cevap verdi. Türk tarihinde soykırım olmadığını belirten MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, “Bu saldırının ana sebebi hükümetimizin dış politikadaki beceriksizliğidir.” dedi.

MHP’liler Fatih Camisi’nin avlusunun içinde bulunan İstanbul’un fatihi Fatih Sultan Mehmet’in türbesi önünde Ermenilerin soykırım iddialarına cevap verdi. Ermenilerin Hocalı’da yaptığı katliama ait fotoğrafları sergileyen MHP’liler Ermenilerin çok sayıda Türk diplomatı öldürdüğüne dikkat çekti.

'TÜRK MİLLETİNİN TARİHİNDE SOYKIRIM YOKTUR'

Türk tarihinin ağır bir operasyon altında olduğunu belirten MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, “Geçmişimizde soykırım lekesi arayanların, geçmişimize katliam iftirası atanların gözünü kan bürümüştür. Ne yazık ki hükümet bu haçlı emellerine alet olmaktadır. Sanıyorlar ki sözde soykırım yalanı tutarsa tazminat alacaklar. Sanıyorlar ki söz soykırım çamuru yerini bulursa topraklarımızdan pay koparacaklar. İster kabul etsinler, ister etmesinler Türk milletinin tarihinde soykırım yoktur.” diye konuştu.

'KLİP ÇEKEN, MEZAR SİYASETİNDEN MEDET UMANLAR TÜRK MİLLETİNİ MAHCUP ETMEKTEDİR'

“Diasporaya taklalar atan hükümet milletimizin hak ve tarihi çıkarlarını savunmaktan acizdir.” diyen Karataş, “Çanakkale'yi karalamak ve sözde soykırım aldatmasına kurban vermek için şiirler okuyan, klipler çeken, mezar ve kefen siyasetinden medet umanlar bilerek ya da bilmeden Türk milletini mahcup etmektedir. Bizim geçmişimizde utanılacak en ufak şey yoktur. Bugün Patrikhaneye doluşup, çeteleri anmak için sıraya girenler, varsın hükümet üyesi bakanlar patrikhanede buluşup 100 yıllık çarpıtmadan medet umsunlar.” ifadelerini kullandı.

‘BUNLARIN SEBEBİ HÜKÜMETİN DIŞ POLİTİKADAKİ BECERİKSİZLİĞİDİR’

İnsanlığa adaleti yaymış Fatih Sultan Mehmet’in türbesi önünde olduklarını vurgulayan Karataş, “Fatih Sultan Mehmet bütün dinlerin özgürce yaşayabildiği bir coğrafyada adalet yaymıştır. Ecdadımızı katledenlerin soykırım aldatmacasıyla Avrupa’da, ABD’de ve Rusya’da Türk milletine bir saldırı vardır. Bu saldırının ana sebebi hükümetimizin dış politikadaki beceriksizliğidir. Geçmişten bu yana dış devletlerin yöneticilerine arkadaşım, kardeşim diye gezen bir devlet anlayışı vardı. Bugün, dünkü arkadaşlarının Brüksel’de almış olduğu kararlar vardır. Kaçak Sarayında oturan cumhurbaşkanının ve hükümetin bu kararı verenleri etkileyecek dostluk anlayışı yok muydu?” şeklinde konuştu. Uzun yıllar Fransa’da yaşadığını aktaran eski oyuncu MHP milletvekili adayı Mehmet Aslan Fransa’da hep iftiralara maruz kaldıklarını ve Ermeni diasporasının dünyaya yalan söylediğini ifade etti. Türbe önünde kurulan fotoğraf sergisini gezen MHP’liler, açıklamanın ardından olaysız dağıldı.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.