MHP İzmir İl Başkanlığına Veysel Şahin yeniden seçildi

MHP İzmir İl Başkanlığına Veysel Şahin yeniden seçildi

MHP’nin İzmir 13’üncü Olağan İl Kongresi’nde 575 delegeden sandığa gittiği seçimde 547 oy alan Veysel Şahin başkan seçildi. Şahin, böylece atanarak geldiği il başkanlığı görevine seçilerek devam etmiş oldu.

Sonucun açıklanmasının ardından konuşan Şahin, "2023 lider ülke Türkiye’sine giden yolda bu bir dönemeçti. Bu heyetler Türkiye’yi 2023 seçimlerine hazırlayacak heyetler. Kongremiz çok yüksek bir katılımla çok büyük bir heyecanla gerçekleştirildi. Bu bizim için çok gurur verici. Bu, 2023 için bize umut verdi" dedi.

 

MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin seçildi. Tarihi Havagazı Fabrikası’nda gerçekleşen kongrede 602 delegenin 575’i sandık başına gitti. Seçimde 547 delege Şahin’e oy verirken 28 oy ise geçersiz sayıldı.

SONUÇ BİZE UMUT VERDİ 
Sonuçların açıklanmasının ardından değerlendirmede bulunan MHP'li Şahin, "2023 lider ülke Türkiye’sine giden yolda bu bir dönemeçti. Bu heyetler Türkiye’yi 2023 seçimlerine hazırlayacak heyetler. Kongremiz çok yüksek bir katılımla çok büyük bir heyecanla gerçekleştirildi. Bu bizim için çok gurur verici. Bu, 2023 için bize umut verdi. İnşallah hepimiz için hayırlı olur. Çarşamba günü yeni yönetimimizle ilk toplantımızı yapacağız. Ardından Perşembe günü de ilçe başkanlarımızla toplanacağız. 2023 seçimlerine 900 gün var. 12 bin sayısı da 30 ilçemizin 400 delegesi var Toplamda 12 bin delegemiz var. Yani ilçe başkanlarımızın seçilmesi için 12 bin delegemiz fiili olarak oy kullandı. Bizim elimizde 12 bin arkadaşımız var. Bu arkadaşlarımızla 900 günde çalışmalarımızı aralıksız devam ettireceğiz. Yarından başlamak üzere 2023 seçimlerine 2023 Türkiye’sinde yer edinmeye çalışacağız. Hedefimiz bu" diye konuştu. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.