MHP Kırşehir Merkez İlçede Abdullah Doğan Güven Tazeledi

MHP Kırşehir Merkez İlçede Abdullah Doğan Güven Tazeledi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırşehir Merkez ilçe kongresi İl Kültür Müdürlüğü salonunda gerçekleştirdi. Kırşehir Merkez İlçe Kongresi,...

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırşehir Merkez ilçe kongresi İl Kültür Müdürlüğü salonunda gerçekleştirdi.

 

Kırşehir Merkez İlçe Kongresi, MHP Genel Merkezinden MYK Üyesi Hikmet Bekil, Kırşehir MHP İl Başkanı Av.Cemil Cahit Pişkin, Kırşehir İl ve İlçe Parti Teşkilatı, İl Genel Meclis Üyeleri, İl Belediye Meclis Üyeleri, Partililerin yoğun katılımı ile gerçekleşti.

 

Diğer bir dikkat çekici gelişme ise, önümüzdeki 2015 Milletvekilliği Genel seçimlerinde Kırşehir'de Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)'den Milletvekilliği Aday Adaylığında isimleri geçen, Eski Tunceli Valisi Mustafa Erkal, Prof Dr.Tamer Demir, Doç.Dr Ayfer Şahin, Dr.Ahmet Hakkı, Kırşehirliler Vakfı Genel Sekreteri Mehmet Altıparmak, Kaman Belediye Başkanı Erhan Talu, Mucur Belediye Başkanı Ali Şahin, Çiçekdağı Belediye Başkanı İsmail Deniz ve Köseli Belediye Başkanı Bekir Yıldız Merkez İlçe Kongresinin misafiriydiler.

 

Merkez MHP İlçe Kongresi Divan Kurulu, Divan Başkanı MHP Genel Merkezinden MYK Üyesi Hikmet Bekil, Sevran Satır ve Arif Kılıç'tan oluştu.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, MHP MYK Üyesi Hikmet Bekil Divan Başkanı olarak, İlçe kongresinin açılış konuşmasını yaptı ve Merkez İlçe Başkanı, İlçe Yönetim Kurulu ve Delegeleri aday listesini okudu.

 

MHP Kırşehir Merkez İlçe Başkanlığı için mevcuttaki merkez ilçe başkanı Abdullah Doğan ile Muzaffer Ediz listeleri yarıştı.

 

MYK Üyesi Hikmet Bekil’in konuşmasının ardından MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin İlçe Kongresi Divan Başkanlığına ve Teşkilatlara gönderdiği mesajı okundu.

 

Sırası ile yapılan merkez ilçe başkan adayı Abdullah Doğan, Eski Belediye Başkanı Arif Ekici, MHP İl Başkanı Av.Cemil Cahit Pişkin, Merkez İlçe Başkan adayı Muzaffer Ediz'nin birlik ve beraberlik konuşmalarının ardından Abdullah Doğan ile Muzaffer Ediz listelerinin oylamasına geçildi.

 

Oylama sonucu, toplam 355 delege oy kullandı ve 353 geçerli 2 geçersiz oy ile mevcut MHP Merkez İlçe Başkanı Abdullah Doğan 253 oyla MHP Merkez İlçe Başkanı olarak seçildi. Diğer aday Muzaffer Ediz ise 100 oyda kaldı.

 

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.