MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü: "Çöp tesisi şart"

MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü: "Çöp tesisi şart"

MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü bugün yaptığı basın açıklamasında çöp tesisinin şart olduğunu bunun nereye yapılıp yapılamayacağının kararını yetkililerin vereceğini belirtti.

MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü bugün yaptığı basın açıklamasında çöp tesisinin şart olduğunu bunun nereye yapılıp yapılamayacağının kararını yetkililerin vereceğini belirtti.

 

ÇOK ADAYLI GEÇMEYECEK
Ünlü açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi:
“Türkiye gündemi yoğun, yarın önümüze ne geleceği belli değil. Kocaeli teşkilatları olarak her şeye hazır olmak zorundayız. Hem kongre anlamında hem de önümüze gelecek herhangi bir durum anlamında her şeye hazırlıklıyız. Bildiğiniz gibi MHP’de kongre süreci başlıyor. Bugün MHP’nin kongrelerinin çok adaylı geçeceğini tahmin etmiyorum. Farklı hayallere kapılan hiçbir partili aday yapılmayacak. O zaman da MHP teşkilatları kendi tüzüğünü uygulamaya koyar ve böylece çoğu aday da elenmiş olur. Her aday ben adayım diyebilir ama kurumsal yapıya zarar verenlerin aday olacaklarını düşünmüyorum.

KOCAELİSPOR KENTİN ÇIKARDIĞI MARKA
Kocaelispor tartışmaları artmaya başladı. Kocaelispor, marka anlamında kentin çıkardığı bir marka. Kocaelispor küme düştüğünde milletvekili de siyaseti de bürokrasisi de küme düşmüştür. Kocaelispor’da bir sıkıntı var meblağların ödenmesi gerekiyor. Önce vali sonra milletvekilleri elini taşın altına koymalı. Biz kafamızı taşın altına koymalıyız. Devlet aklının devreye girmesi ve bu sorunun çözülmesi lazım. Sancaklı ile de bu konuda görüşeceğiz Sancaklı’nın da yapacakları vardır ama önce dediğimiz konseptin oluşması lazım. CHP, iktidar ve MHP vekilleri, il başkanları hep birlikte toplanıp bu sorunu çözebiliriz. Türkiye’nin problemini çözüyorsak bunu da çözebiliriz.

ÇÖP TESİSİ ŞART
MHP ekibi çöp tesisi ile ilgili bir dizi rapor açıkladı. Avrupa’ya gidip değerlendirme yapan ekip önümüzdeki günlerde bir açıklama yapacak. Bu konu ile ilgili kamuoyunun gündemine taşıyacağız. Bu tesis yapılacak. Bunun nereye yapılması uygundur nereye değildir kararı yetkililer verecek. Tesis Kocaeli’ye şarttır. Yerini bulmak iktidarın görevi.”


Özgür Kocaeli

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.