MHP Konya İl Başkanı Karaaslan'dan Milletvekili Adaylık Başvurusu İle İlgili Açıklama

MHP Konya İl Başkanı Karaaslan'dan Milletvekili Adaylık Başvurusu İle İlgili Açıklama

MHP Konya İl Başkanı Remzi Karaarslan, partisinin milletvekili aday adaylığı başvurularına ilişkin yazılı açıklamada bulundu.

MHP Konya İl Başkanı Remzi Karaarslan, 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili aday adaylığı başvuruları ile ilgili açıklama yaptı.

Başkan Karaarslan yaptığı açıklama şu ifadelere yer verdi: "Bilindiği Üzere Sayın Cumhurbaşkanımızın 10.03.2023 tarihli ve 2023/121 sayılı kararı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi genel seçimi ve Cumhurbaşkanlığı seçiminin yenilenmesine karar verilmiş olup, anılan karar Resmî Gazete’nin 10.03.2023 tarihli ve 32128 Mükerrer sayılı nüshasında yayımlanmıştır. YSK’nın 10.03.2023 tarihli ve 2023/90 sayılı kararıyla, birlikte yapılacak olan Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçiminin 14.05.2023 Pazar günü yapılmasına karar verilmiştir.

21 MART SALI GÜNÜ SONA ERECEK

Milliyetçi Hareket Partisi Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız, İstanbul Milletvekili Sayın Feti Yıldız’ın, 'Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Aday Adaylığı Başvuruları' hakkında İl Başkanlığımıza göndermiş olduğu genelgeye göre; '14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili aday adaylığı başvuruları 14 Mart 2023 Salı günü saat 9:00’dan itibaren kabul edilmeye başlanacak olup, 21 Mart Salı günü saat 17’de sona erecektir. Değerli aday adaylarının belirlenen bu tarihler arasında Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi Seçim İşleri kayıt kabul birimine şahsen ve belgelerin aslıyla müracaat etmeleri gerekmektedir. Kayıt işlemlerini hızlandırmak isteyen aday adaylarımız, ön kayıt işlemlerini https://basvuru.mhp.org.tr internet adresimizden online olarak yapabilirler.'

14 MART'TA MÜRACAATLARINI YAPABİLİRLER

Bu kapsamda İlimizde 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili aday adayı olmak isteyen hemşerilerimiz 14 Mart 2023 Salı itibarıyla müracaatlarını yapabilirler. 14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin Vatanımıza ve Milletimize hayırlı olmasını dilerim."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.