MHP Konya KAÇEP'den Devletim Yanımda eğitimi

MHP Konya KAÇEP'den Devletim Yanımda eğitimi

MHP Konya İl Başkanlığı KAÇEP (Kadın Aile Çocuk ve Engelli Politikaları) Birimi "Devletim Yanımda" temasıyla kadınlara yönelik eğitim programı başlattı. Program 07 Ocak 2023 Cumartesi günü MHP Konya İl Başkanlığı toplantı salonunda yapılan ilk toplantıyla başladı.

MHP Konya KAÇEP’den Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Gülay Selek “4 yıldır fiilen görev aldığım MHP İl Yönetimiyle yaptığımız saha çalışmalarında gördük ki birçok vatandaşımız devletinin ne kadar yanında olduğunun farkında değil. Özellikle de kadınlarımız. Bu sebeple KAÇEP yani Kadın, Aile, Çocuk ve Engelli Politikasından Sorumlu birim olarak İl Başkanımız Sayın Remzi Karaarslan Beyin müsaade ve destekleriyle ilk çalışmamıza "KADIN" ile başlamak istedik.  Devletimiz birçok konuda Kadınların Yanında! Lakin bunu ne kadar biliyoruz? İşte bu noktada devreye girerek kadınlarımıza hangi konularda; devletin hangi kurumundan, hangi şartlarla, nasıl destek alabileceklerini konunun uzmanlarının anlattığı "Devletim Yanımda" temalı programımızla kadınlarımızı aydınlatacağız. Her hafta bir başka konuyu işleyeceğimiz programımızda Son yıllarda gündemden düşmeyen KADINA ŞİDDET ilk çalışmamız. Bu konuda Konya Emniyet Asayiş Şube Müdürlüğü Aile İçi Şiddetle Mücadele Büro Amirliğinden gelen iki değerli uzman kadınlarımıza “KADES” uygulaması ve Aile İçi Şiddet Konusunda çok önemli eğitici ve eksik bilinen konular hakkında bilgiler verdiler. Söylediğim gibi her hafta kadınlarımıza bir başka konuda Devletimizin Desteklerini Uzmanlarından anlatmaya devam edeceğiz. Bizlere bu imkanı sağlayan başta MHP Konya İl Başkanımız Sayın Remzi Karaarslan Beye, MHP Konya İl Yönetim Kurulumuza, KAÇEP Birimimizdeki Tüm Hanımlara, KAÇEP’den Sorumlu İlçe Başkan Yardımcılarımıza ve Bugün ki programımızda bize destek veren Konya Emniyet Müdürlüğümüze, Asayiş Şube Müdürümüze, Aile İçi Şiddetle Mücadele Büro Amirliğinden gelen değerli uzmanlarımıza ve programımıza katılan tüm hanımlara teşekkür ederim.” Sözleriyle program hakkında bilgi verdi.

MHP Konya İl Başkanı Remzi Karaarslan “Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Bey diyor ki  "...Kadın demek insan demektir. İnsanın mutsuz olduğu yerde devlet istikrarlı olamaz.
İnsanın korku içinde olduğu yerde asayiş ve huzurdan iz bulunamaz. Kadın ailedir, kadın annedir, kadın vatandır, kadın ülkedir, kadın teminattır. İl Bilge Hatun'a bakınız bunu görürsünüz. Hayme Ana'ya bakınız aynısını görürsünüz. Kahraman Türk Kadınına bakınız buna şahitlik edersiniz.”  Tüm vatandaşlarımız bilmelidirler ki Milliyetçi Hareket Partisi olarak Milletimizin sorun ve sıkıntılarının farkındayız ve her zaman yanındayız. Bu bağlamda MHP Konya İl KAÇEP Birimimizin kadınlarımızın sorunlarıyla ilgili başlatmış olduğu "Devletim Yanımda" programları bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Düşüncemiz bu ve benzeri çalışmaları tüm ilçelerimize yayarak daha geniş kitlelere ulaşmak ve kadınlarımız aydınlatmaktır. Her zaman söylediğimiz gibi MHP olarak Konya’mızda dokunmadığımız hiçbir vatandaşımız kalmayacak.” Dedi

Programa katılan hanımlar ise “KADES uygulaması konusunda ve Emniyet Güçlerimizin destekleri konusunda bilmediğimiz çok şey varmış. Hepimiz telefonlarımıza uygulamayı yükledik bu uygulama ve öğrendiklerimiz sayesinde kendimizi daha güvende hissediyoruz. Biliyoruz Devletim Yanımda. MHP Konya İl Başkanlığına teşekkür ederiz” dediler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.