MHP KONYA’DA MURAT ÇİÇEK YENİDEN İL BAŞKANI

MHP KONYA’DA MURAT ÇİÇEK YENİDEN İL BAŞKANI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Konya İl Başkanlığı, 11. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi. Mevcut başkan Murat Çiçek, çoğunluğun oyunu alarak...

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Konya İl Başkanlığı, 11. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi. Mevcut başkan Murat Çiçek, çoğunluğun oyunu alarak güven tazeledi.

Oldukça yoğun bir katılımın sağlandığı kongreye MHP Konya Milletvekilleri Faruk Bal, Mustafa Kalaycı, MHP Genel Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Üyesi İbrahim Çiftçi, Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Oprukçu, ilçe belediye başkanları, ilçe MHP başkanları ve çok sayıda delege katıldı.

Tek liste ve tek adayın girdiği Olağan Genel Kurul’da mevcut başkan Murat Çiçek, 561 delegenin çoğunluğunun oyunu olarak yeniden başkan seçildi, güven tazelemiş oldu. MHP Konya İl Başkanı Murat Çiçek, yaptığı teşekkür konuşmasında şunları kaydetti: “Rabbime hamd-ü senalar olsun. Hizmetimiz devam edecek. Göreve geldiğimiz 4 Temmuz 2014 tarihinden bu tarafa teşkilatlarımızı gözden geçirdik. Büyükşehir ve merkez ilçeler, ilçe teşkilatı ve parti teşkilatı olmayan veya kuruluşlarını tamamlayamayan tüm kuruluşlarımızın teşkilat yapısını tamamladık. Bu çalışmalarımızın yanında hedefimiz olan yerel yönetimlerde iktidar olmak için göreve geldiğimiz ilk günlerde yerel yönetim komisyonları kurduk. Gerek Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde gerekse de yerel seçimlerde bu komisyonum bir arı gibi çalıştı, çeşitli faaliyetlerde bulundu. Selçuklu’nun başkenti Konya’nın dünya şehri olması için hazırladığımız projeler yerel yönetimlere sunuldu. Sunmaya da devam edeceğiz. Önümüzdeki milletvekilleri seçimlerinde yapılacak çalışmalarla ilgili uzman hocalarımız eşliğinde raporlar hazırladık. Komisyonlar oluşturuyoruz. Bu noktada tüm delege arkadaşlarımın desteklerini bekliyorum. Yine üye kayıtlarımızı arttırmak için özellikle ilçe kongrelerimizde ilçe başkanlarımızın bu konu üzerinde hassasiyetle durmaları konusunda ricada bulunduk. Üye sayımızı ilk etapta 50 bin 3 yıl sonunda da 100 bine ulaştırmak için yoğun gayret gösteriyoruz.”

2015’TE KONYA BEKLENENİ ALAMADI

11'inci Olağan İl Kongresi’nde hazır bulunan MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı da söz aldı. Burada yaptığı konuşmada Milletvekili Kalaycı, hükümete sert eleştirilerde bulundu, geçtiğimiz Perşembe günü açıklanan 2015 yatırım programında Konya’yı ilgilendiren hususların yer almadığını ifade etti. Kalaycı, şöyle konuştu: “Evet, Konya’dan bir başbakan çıktı. Doğrudur. Peki bir faydasını gördük mü? Bakan iken bir faydasını görmedik görünen o ki Başbakan olarak da bir faydasını göremeyeceğiz. Geçtiğimiz gün Perşembe 2015 yılı yatırım programı açıklandı. Bakın bakalım yeni bir proje var mıymış? Konya için hangi projeyi ortaya koymuşlar? Eğer gerçekten Konya’dan bir başbakan çıktı gurur duyalım diyorsak o yatırım programına Konya’nın beklentileri girmesi lazımdı. Bakıyorsunuz yatırım programına birçok vilayete havalimanı var, Konya’ya yok. Yatırım programında 15 tane otoyol projesi var, bir tanesi bile Konya’dan geçmiyor. Konya’mızın hâlâ bir çevre yolu yok. Yıllarca bunun mücadelesini veriyoruz. Bugünkü cumhurbaşkanı zamanın başbakanı Tayyip Erdoğan, Konya’ya geldiğinde söz verdi, ‘hemen talimat veriyorum, çevre yolu Konya’ya kazandırılsın’ dedi ama hâlâ bir netice yok. AKP yönetimindeki Türkiye emekliye az zam verebilmek için enflasyonu düşük gösterilen tek ülkedir. Yine Türkiye çalışırken emekli aylığı düşen dünyadaki tek ülkedir. Emekliye reva görülen zam yüzde 2,32. Memura reva görülen zam yüzde 3. Asgari ücrete yapılan zam günlük 2 lira bile değil. Kim ne derse desin ekonomimiz iyi durumda değil. İşsizlik artıyor. Yoksulluk artıyor. Sanayimiz alarm veriyor. Tamamen dışa bağımlı bir yapıya sokulduk. Esnafımız, çiftçimiz borçlu. Çalışanımızı, emeklimizi enflasyonu ezdirmedik diyenlerin bu tablo karşısında utanması lazım, yüzlerinin kızarması gerekir.”

İDEM HABER

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.