MHP MECLİS ÜYELERİNE İHRAÇ!

MHP MECLİS ÜYELERİNE İHRAÇ!

MHP Konyaaltı İlçe Başkanı Metin Ersoy, MHP’li üç Belediye Meclis Üyesini ihraç istemiyle İl Disiplin Kurulu’na sevk edildiğini açıkladı.

Milliyetçi Hareket Partisi Konyaaltı İlçe Yönetim Kurulunun, dün yaptığı toplantıda parti tüzüğüne, Tük milliyetçiliğinin hassasiyetlerine uymadıkları ve teşkilata danışmadan Konyaaltı Belediye Meclisi’nde CHP ile işbirliği yaparak yeni yapılan Konyaaltı Fuar ve Kongre Merkezi’ne “Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi“ adının verilmesine olumlu oy verdikleri gerekçesiyle partiden tedbirli olarak ihraç edilmelerini kararlaştırdığı öğrenildi.

 

Konuyla ilgili açıklama yapan MHP Konyaaltı İlçe Başkanı Metin Ersoy, olayı doğrulayarak şunları söyledi:

 

“19 Aralık 2017 Salı günü ilçe yönetim kurulumuzun yaptığı toplantıda konu gündeme getirilmiştir.  Konyaaltı Belediye Meclisi’nde bulunan MHP’li 3 Meclis Üyesi’nin teşkilatla istişare etmeden CHP ile işbirliği yaparak yeni yapılan Konyaaltı Fuar ve Kongre Merkezi’ne “Nazım Hikmet” adının verilmesine olumlu oy verdikleri tespit edilmiştir.

 

İşin daha acı yanı, Meclis toplantısında AKP’li üyeler bile merkeze “Atatürk” ismi verilmesini isterken CHP’nin “Nazım Hikmet” adı verilmesi teklifine MHP’li 3 üyenin de evet oyu vermesidir.

 

Teşkilatımızla bugüne kadar hiçbir irtibatı bulunmayan bu 3 arkadaş, hala MHP etiketini taşımaya devam edip partimizin ilke ve hassasiyetlerine uymamaktadır.  Kendi ilçesinde desteklediği adayın bile kaybettiği Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in destekçisi durumunda olmaları, Fuar ve Kongre Merkezi’ne bir vatan haininin adının verilmesine evet demeleri bardağı taşıran son damla olmuştur.

 

İlçe Yönetim Kurulumuz oybirliği ile Belediye Meclisi Üyeleri Ali Düdükçü, Ali Taşkın ve Durmuş Avcıoğlu’nun Tüzüğümüzün 78. Maddesi hükümlerince “kesin çıkarma cezası” ile tecziye edilmeleri için İl Disiplin Kuruluna sevk edilmesi kararı almıştır.”

 

Haber: Mustafa ÖNDER

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.