MHP Mersin İl Başkanı Kılıç’tan 29 Ekim Mesajı

MHP Mersin İl Başkanı Kılıç’tan 29 Ekim Mesajı

MHP Mersin İl Başkanı Sebahattin Kılıç, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Kılıç, “Cumhuriyet’imizin 93’üncü yıl dönümünde ülkemiz üzerine oynanan kirli oyunlar had safhaya ulaşmıştır. Ancak kimsenin endişesi olmasın ki; bizler, atalarımızın şanlı mirasının emanetçileri olarak görevimizin başındayız ve Cumhuriyetimizi son nefesimize kadar savunmaya devam edeceğiz” dedi.

 

“DÜNYADA EŞİ OLMAYAN BİR ŞAHLANIŞIN ESERİ”

 

Milliyetçi Hareket Partisi Mersin İl Başkanı Sebahattin Kılıç, Cumhuriyet Bayramı’nın 93’üncü yıl dönümü münasebetiyle yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Atalarımızın büyük fedakarlıklarla kurduğu Türkiye Cumhuriyeti, ağır bedeller ödenerek kazanılmış, haksız, hukuksuz ve insanlık dışı uygulamaları aşılarak ilan edilmiş bir Milli Mücadele örneğidir. Öyle ki bu şahlanışın, bu şanlı direnişin bir benzeri daha yoktur. Bu eserin her bir satırı da kahramanlıklarla doludur. Bu kahramanlık ve inanç, Türkiye Cumhuriyeti'nin temelini atmış, emperyalizmin bütün tuzaklarını bozarak yerle bir etmiştir. Türkiye Cumhuriyeti, zulme boyun eğmeyen, esareti asla kabul etmeyen milliyetçi bir şuurun ilelebet payidar kalacak bir mirasıdır ve her şartta müdafaa edilecek kutlu bir emanettir. Bu emanet, dünyada eşi olmayan bir şahlanışın eseridir.”

 

“93 YIL SONRA YENİDEN DENİYORLAR”

 

Kılıç, 93 yıl önce oynanan kirli oyunların bugün de sahneye konmak istendiğini aktardı. Teslimiyetçi kuşağın kalıntıları olan bir takım çevrelerin 93 yıl sonra tekrar şanslarını denediğini, bir kez daha Türkiye Cumhuriyeti'nin surlarında gedik açmaya çalıştıklarını ifade eden Kılıç, “93 yıllık Cumhuriyetimiz, ne yazık ki en karanlık dönemlerinden birini yaşamaktadır. Demokrasi düşmanları dört bir yanımızı sarmış, vatanımızı bölmek, milletimizi parçalamak isteyen terör odakları iyiden iyiye palazlanarak salyalarını saça saça milletimizi parçalara ayırma hayaliyle yatıp kalkmaktadır. Cumhuriyetimizin ilke ve esasları maalesef giderek artan eleştirilerin hedefine konulmuş, Sakarya’da püskürttüğümüz, Dumlupınar’da kovaladığımız hainler yeniden karşımıza dikilerek her yanımızı sarmış durumdadır. Tüm bu uğraşlar sonucunda Cumhuriyetimizin üniter yapısına aldığı yaralar neticesinde devletimize anlam katan milli ve hukuki kurallar hızla irtifa kaybetmektedir. Terör örgütlerinin yol geçen hanına çevirdiği, sınırlarımızın köstebek yuvasına döndüğü bir durumda, Cumhuriyetimiz yeniden doğuşun yolunu aramaktadır. 93 yıl önce şansını deneyerek ağır tecrübeler edinenler ise bu durumu fırsata çevirerek yeniden şanslarını denemeye çalışmaktadır” diye konuştu.

Kılıç, “Cumhuriyetimiz, 93 yıl sonra ilk kez bu kadar zor bir durumla karşı karşıyadır. Huzur ve sükûnet ortamı ile barış ve kardeşlik iklimi resmen karantinaya alınmıştır. Ülkemiz, ikiyüzlü niyetlerin, istismarcı politikaların ve iradesiz yöneticilerin elinde harap ve bitap düşmüştür. Milletimiz kaygı ve korku içindedir” dedi.

 

 

“CUMHURİYETİMİZ YENİDEN ŞAHLANACAKTIR”

 

Cumhuriyet'in 93’üncü yıldönümünde Türk milletinin susturulmak istendiğini ve ihanet yarışının devam ettiğini sözlerine ekleyen MHP İl Başkanı Kılıç, “Cumhuriyet düşmanları ile milli birliğimize içten içe kin duyanların oyunları giderek artmış, demokrasimiz ayaklar altına alınmaya çalışılmıştır. Türkiye Cumhuriyeti 93 yıl sonra yeniden şahlanmaya ihtiyaç duymaktadır. Bunu yapacak olan da hasretle hesaplaşmayı bekleyen büyük Türk milletidir. Milletimiz, Cumhuriyetimizin yeniden şahlanışında yine başrolde olacaktır ve atalarımızın kanıyla, canıyla kurarak emanet ettiği Cumhuriyete ilelebet sahip çıkacaktır. Temennimiz odur ki; demokrasimiz üzerine sürülen kara leke mutlaka temizlenmelidir. Kişi hak ve özgürlüklerine uygulanan baskı kaldırılmalı, hak yerini bulmalıdır. Geleceğimizi ipotek altına almaya cüret edenler, Cumhuriyet'imize diz çöktürmeye kalkışanlar süratle ayıklanmalıdır. Cumhuriyet fikri hür, vicdanı hür nesiller sayesinde çıkarıldığı rotasına tekrar girmeli, geleceğin ümitleriyle kucaklaşmalıdır. Bundan sonra ya Türkiye Cumhuriyeti kurtuluşa erecektir; ya da zillet ve zulmet dolu yıllara daha gaddar ilaveler yapılacaktır. Çöküşe engel olmak, çeteleşmenin önüne geçmek, zalime set çekmek hepimizin ve herkesin görevidir. Türk milleti, devletini yaşatacak kudrettedir” dedi.

Sözlerini 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayarak sonlandıran Kılıç, “Bu duygu ve düşüncelerle bütün vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı tebrik ediyor, en içten sevgi ve şükranlarımı sunuyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Cumhuriyetimizi kuran ve bugünlere gelmesinde emeği geçen gazilerimize , bu uğurda şehadet şerbeti içerek bizlere bağımsız yaşama duygusunu aşılayan şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum” diye konuştu. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.